The smartest, most effective solutions for Importing, Exporting and Recovering all of your Outlook mail data.
 ;
 ;

Easy to use, user friendly, fast and accurate Outlook migration software.

All you need to convert messages and contacts from old mail client to Microsoft Outlook. Best in class Import, Export and Repair solutions for hassle-free Outlook data processing based on unique Data Conversion Engine which works with any modern Outlook version and edition, even 64-bit. Read more at our products description page.

 ;

Import EML to PST

Увоз волшебникот Outlook is everything you are looking for in an EML to PST import program: simple, intuitive, efficient, fast and offering rock-solid functionality for an affordable price. This awesome import EML to PST application allows you to import emails saved in .EML, .EMLX and .MSG formats from other email clients into your MS Outlook profile or a PST file. In essence, Outlook Import Wizard functions as an msg to pst to eml to pst converter with a fast built-in module for the primary integrity check of source messages.

ПревземиRead more…;

Extract Outlook Emails

Волшебникот Outlook извоз е еден од нашите најпопуларни и прагматични производи за датум за извоз на податоци Outlook. A multi-functional Outlook export and conversion tool, Волшебникот за извоз ви овозможува да ја извадиме на содржината на Outlook PST додадени фајлови:: извоз Outlook пораки, контакти, календар, белешки, додатоци и ги зачувате податоците во неколку формати. Every item that can be housed in Outlook is exportable and can be converted with this one tool. Email messages, белешки, calendar tasks, journal items and contacts – nothing is out of reach for the Export Wizard.

ПревземиRead more…;

Repair Outlook Data

Outlook Recovery Wizard is another one of the high-powered offerings from OutlookImport.com. This tool in particular is one of the most popular, prized for its efficiency, speed and accuracy.You will now be able to repair Outlook emails, задачи, записи во календарот, белешки, contact and other objects from damaged PST &; OST Outlook files.Sporting a simple wizard-based interface that empowers anyone to restore corrupted Outlook data files in mere minutes! This reduces downtime and eliminates the need for expensive outsourced data recovery services.

ПревземиRead more…;

 ;

Award Winning Software

Brothersoft Editors PickSoftpedia AwardSoftware Informer Editors PickZDNet AwardKomputer Swiat Editors Choice

 ;

User Opinions and Reviews

Бев во вид на услови да се добие директориум структура на пораки во еден PST Outlook. Јас беше успешна и бранителот беше исклучително среќен со сврти време. Ти благодарам.
Јас сум бил во потрага по алатка за претворање на мојот e-mail EML датотеки во Microsoft Outlook. Најдов волшебникот за Outlook Увоз и успеа како да увоз на сите мои EML датотеки вклучително и содржината на папката во секунди. Брз и лесен и лесен за употреба на софтвер.
I have bought and used Outlook Import Wizard for a couple of days and I have to say how brilliant this software is. Your team have done a wonderful job – makes my work so much easier, особено да бидат во можност да го конвертирате директориуми на хард дискот за да Outlook папки. Ви благодарам многу за врвен производ на многу разумна цена.

Сакав да потрае некое време да ви кажам колку Увоз волшебникот Outlook спаси ден за мене! Јас го имав истиот компјутер за години и сите мои Outlook пораки снимени на тој компјутер. Па, на ден конечно дојде каде што компјутерот само е потребно да се замени (my old computer was 10 years old!). Не сакав да ги изгубите сите мои пораки што сум ги чуваат во текот на годините, а немаше поим од каде да почнам дури и се обидува да го натера да биде на мојот нов компјутер. Никој не знаев или наречен беше во можност да одговори на прашањето за мене, па почнав да пребарување на интернет за решение. Тоа е кога наидов Увоз волшебникот Outlook. Прочитај повеќе...

Мојата миграција сега е завршена, Благодарение на вашиот софтвер. јас се користат Outlook Увоз to convert about 10,000 пораки се наоѓа во стотици директориуми и Волшебникот Outlook извоз да го конвертирате мојот .pst архиви - again more than 10,000 пораки. Мојот Mac има индексирани сите овие датотеки со рефлектор - тоа не е автоматски направено, но успеав да го принудат да го стори тоа. Сега сум подготвен за 2011 година, со сосема нов Apple средина. Уште еднаш ви благодарам многу за вашето драгоцено поддршка и исклучителни реактивност! Ви посакувам и целиот тим Outlook Увоз 2011 година, многу радосни и успешна година!

Јас бев со користење Windows Live Mail, кој случајно одлучи да не работат еден ден. Па јас се итно потребни за да ги вратите сите .eml датотеки и профили од Windows Live Mail во единствената други е-мејл апликација работи што морав, кој беше Outlook 2007. вашиот Увоз волшебникот Outlook ја заврши работата перфектно, брзо враќање на стотици и стотици пораки во Outlook реплицира оригиналната папка структура Имав. Тоа буквално спаси денот. Многу благодарам за многу корисна и функционална апликација. Само треба програма за сега при која се отстранува дупликат пораки низ неколку под-папки.

Јас сум фан на Thunderbird Мозила мејл клиент, и го користат за работа на мојот компјутер со години. неодамна, сепак, инсталиран мојата компанија Exchange Server да се справи со нашите е-мејл хостинг (што претходно беше преку услуги на трети лица). така, со цел да ги искористат предностите на можностите на нашите Exchange Server, требаше да мигрираат од Thunderbird на MS Outlook. Во потрага по лесен начин да се постигне ова, Сфатив дека не сум сам во потребата да се конвертирате од Thunderbird во Outlook, и јас бев малку изненаден што се чини дека да се нема едно решение за ова. Јас прв пат мораше да конвертирате mbox датотеки Thunderbird е да eml, а потоа го користите Outlook Увоз волшебникот софтвер за увоз на eml датотеки во Outlook. Вашиот софтвер е лесен за користење и се чинеше да работат добро.

Се користи за волшебникот, како начин да увоз eml датотеки во Outlook. Во суштина, мојата компанија ни се пресели во Outlook, и сакав да добијат пораки од Thunderbird под Outlook како и. Сега имам сите мои стари e-mail и тековната под Outlook e-mail на еден компјутер. Тоа добро работеа. Јас навистина не може да се каже премногу како што беше следење на упатствата што го најдов на интернет за тоа како да го направите ова со outlookimport. Мојата првична реакција беше дека тоа веројатно не би биле очигледни, ако јас не бев на инструкции. Се чинеше како да сум бил заобиколување на главната страница да се направи увоз. За она што вреди ...

Здраво, Јас се обидував еден mbox да eml конвертор, но тоа не се занимава со структурата на папката што значи конвертирање папка со папка на која јас веројатно имаше повеќе од 100, Увоз волшебникот за Outlook појави да управуваат папка структури без проблем и за тоа ми требаше околу 5 минути да се направи конверзија. Во вредност од цената во заштеда на време сам.

Јас купи вашата програма како што имав само ажурирани мојот оперативен систем на Windows 7 од Виста. Сакав да ги внесете сите мои стари зачувани пораки во Outlook. Како што знаете Windows 7 нема програма на Мајкрософт Mail повеќе, така Увоз волшебникот Outlook навистина ми помогна. Цената на програмата во споредба со цената на моето време беше вистински чувар време и ниската цена го направи тоа дури и повеќе атрактивни ..... The fact that it works so good and fast was also a big asset to me. My only suggestion would be to see if you could make a conversion program to import Vista contacts into Outlook as well.

I used Outlook Import Wizard to import and covert my Windows Mail (eml) во Outlook PST, since my future upgrade to Windows 7 will not included an embedded email program. I'm sure, once more people realize this when they make the upgrade, you will be seeing more business. I found your software while doing an internet search and it appeared high up in my Google search. The software did exact what I wanted. It was a great piece of software and it did what it advertised.

 ;

Due to an acquisition of my company, Јас сум се движат од користење на амбиентот на Mac со користење на Outlook повторно. Јас сум со што оди во текот на папки на историјата е-мејл од амбиентот (.mbox) Назад кон Pst датотека во Outlook. На само предлози ќе имаат ќе биде да се биде во можност директно да конвертирате .mbox на .pst ќе биде навистина, навистина кул и ме спаси многу време.

Јас купи вашата програма како што имав само ажурирани мојот оперативен систем на Windows 7 од Виста. Сакав да ги внесете сите мои стари зачувани пораки во Outlook. Како што знаете Windows 7 нема програма на Мајкрософт Mail повеќе, така Увоз волшебникот Outlook навистина ми помогна. Цената на програмата во споредба со цената на моето време беше вистински чувар време и ниската цена го направи тоа дури и повеќе атрактивни ..... The fact that it works so good and fast was also a big asset to me.

Се користи за вашиот производ за многу специфичен проблем што мислам дека многу корисници се случува да имаат, и на тој е конвертирање од Windows Vista пошта до сега Windows 7, кој нуди или Windows Mail живо (бескорисно) или да додадете изглед, па морав да се купи Outlook, и Outlook не сакате да го внесете Виста пошта директно, па морав да конвертирате мојот dbx додадени фајлови во текот на pst додадени фајлови: за изгледите да се признае мојот маил па јас бев во можност правилно да го внесете, Зошто Microsoft не мислам на тоа, јас никогаш нема да знаеш, туку и тоа типична, тоа е се што можам да кажам во врска со Мајкрософт. Ви благодариме за вашиот производ, тој го спаси 10 години историја бизнис-мејл.

најдов Увоз волшебникот Outlook бидејќи Мајкрософт падна топката кога ќе се отстранат Windows Mail од Виндоус 7. Тие не се изгради конвертор во новиот оперативен систем, и заборавив дека не секој Излетал да се купат најновите Microsoft Office или Microsoft Outlook да одат заедно со новиот оперативен систем. Имам Office 2003 и таа верзија на Outlook не знае како да увоз .eml датотеки. Прочитај повеќе...

Еден пријател претрпеле делумно оштетување на хард дискот на Vista опремен компјутер. тој се користи за Виста Winmail за неговата е-маил. Јас бев во можност да го спасат на е-мејл додадени фајлови од хард диск, но јас не имаат пристап до компјутер Виста. Тој решил да користите Windows XP. Јас се користи вашата програма успешно за увоз на неговиот датотеки во Outlook. Мојот пријател имаше речиси 8GB на е-мејл датотеки (смешно знам), и како што на крајот открил Outlook Pst датотеки се ограничени на максимум 2GB. Јас бев во можност да се подели својата датотеки во 5 места, и да се создаде 5 одделни Pst датотеки, што јас тогаш увезени во Outlook едно по едно време. Ви благодариме за навистина корисно парче софтвер.

Морав да го користите Thunderbird преносни за неколку недели, како мојот главен компјутер беше долу. Јас reinstalled сè и морав да мигрираат моите пораки во кои клиентот на мојот Outlook инсталација. Јас го користам 7-мејл сметки / Бизнис, па со користење на Outlook Увоз волшебникот е опција, Требаше да се имаат сите нив заедно. така, Јас извезува пораки Thunderbird е да .eml и потоа да ги внесете на Outlook.

 ;

Купив софтвер да биде дел од решението за многу специфичен проблем: Требаше да се мигрираат пораки од Thunderbird (mbox формат) на Linux на Outlook 2007 on Windows 7 RC1. Сум бил со користење Thunderbird за некое време да се соберат POP3 e-mail пред да почне да се користи Виндоус 7 – and for a while I was running them both and collecting mail (POP3) на двете клиенти. Прочитај повеќе...

The software is great. Ние го користат како алатка за судски постапки за поддршка. Кога ќе стигнеме клиент пораки произведени за нас е природно како .msg, можеме да ги собере во една Pst датотека, па адвокатите може да го видиш користење на Outlook. We especially like the feature which remembers folder structure. убав производ.

Имавме Pst датотека што доби оштетени така што се користат програма за враќање на сè, од оштетени PST датотека, сепак, во овој случај ние се бара да конвертирате сè во Outlook Express формат. All the messages were in .eml format and there was 20,000 of them so your software was fantastic and was able to convert all the files and imported them perfectly into Outlook 2007. Овој софтвер не спаси значителна сума на време и беше брзо и ефикасно.

I was having continuing Microsoft Vista operating system problems on my daughter’s laptop computer and decided to upgrade it to Windows 7. Before installing Windows 7, Јас разбрав дека новиот оперативен систем не се имате било какви поддршка на е-мејл софтвер вградени во него како и сите претходни Windows оперативни системи не, и на тој начин се бара употреба на посебна e-mail софтвер, Outlook, итн. Прочитај повеќе...

I wanted to move back to MS Outlook 2010 from Thunderbird. Одење преку разни форуми на вашиот производ, а друг беше препорачува. При тестирање на друг производ беше да се fiddly но замина на Арјен email како формат EML која ја отвора како прилог во рамките на Outlook. Вашиот производ е добар.

Јас сум со текот на годините се користи неколку e-mail програми - Outlook Express, Thunderbird, Лилјак и Барка. Тоа беше лесно да се иселат од OE да Thunderbird и повторно да се TheBat тоа беше можеби најмоќните на сите нив. За жал, тоа е против HTML форматирање па јас се пресели во Барса која на многу начини е идеален за мојата цел со еден исклучок, не беше во можност под одредени услови да го направи мојот национален карактер сет (Данскиот) правилно. Прочитај повеќе...

Вашиот софтвер ме спаси многу време и влошување. Еден пријател бил под дејство на Outlook Express како архивски систем, &; имаше илјадници пораки во голем број на папки- about 6 GB all together. Изгледите за увоз на целиот хаос во Outlook беше и застрашувачка и депресивно, since the built-in Outlook converter choked at 2 GB. Успеав да ги изнесете на папки OE во msg датотечниот систем, и вашиот софтвер го зеде од таму. Јас со задоволство ќе плати малку повеќе за можноста за увоз на PST директно од dbx кошница OE, но јас не сум се жалат. Со среќа,

Отидов во форум Thunderbird и опишани моите проблеми, и во рок од 10 минути имав одличен симнување додадете-на за Thunderbird. Јас го користат вчера и потоа се користи вашата програма и имаше страшно успех. Се што сакав да се движат од Thunderbird да Outlook 2010 (освен адресар) отиде само како масна и како може да биде. Ви благодарам многу за вашиот вид понудата за помош. Ќе ми биде драго да се каже другите од твојата и добрата работа на вашата компанија.

 ; ;

На софтвер е користен за еден од моите деловни корисници кои го унапредува својот Виста врз основа лаптоп на нови Виндоус 7 лаптоп. е користење Windows Mail а ние требаше метод за пренос на овие пораки во текот на Outlook 2010. Мисла на софтверот беше голема, лесно да се користи и што е најважно не она што го рече дека ќе се направи. Многу благодарам за многу корисна алатка.

Сите премногу често се услуги на клиентите и софтвер не се мешаат. НЕ ТУКА! Услуги треба да биде името на оваа компанија. Јас искусни предизвици во мигрирање од Live Mail на Outlook (што го прави малку смисла, бидејќи тие се производи на Мајкрософт и остави на потрошувачот висока и сува). Outlookimport поддршка остана со мене секој чекор од патот кога ми беше потребно. Постојат повеќе скапи опции на интернет, но јас сум повеќе од среќни да го избрале оваа компанија. Вредноста е неверојатно.

Имав многу добро искуство со Outlook Увоз волшебникот V.3 И цената платив беше многу добро за време и нерви ми го спаси вредност. Имав УСБ со .dbx датотеки од V.6 од Outlook Express на друг систем. Јас ги претвори во .eml датотеки - повеќе за тоа подолу - и се користат Outlook Увоз да ги доведе во Outlook 2007. По успешното увоз, Го најдов на истата структура папка во Outlook кои ги имав во мојата датотеки работна извоз, со сиот пораки недопрена ... Јас, исто така се користи бесплатна програма за претворање .dbx датотеки на .eml датотеки. Тоа е dbxconv.exe. На dbxconv ​​конвертира 10,616 пораки во само неколку минути и вашата програма ги донесе во точната датотека структура во Outlook во околу 12 минути. Споредете дека за неколку часа се потребни од страна на постар компјутер трчање XP и Outlook Express за извоз во .dbx датотеки во соодветен директориум дрво.

Производот направи се надевав дека ќе, и јас сум многу благодарен за тоа. Имам Windows Mail 7 преку Vista Home Premium. некако, someway, програма за пошта почна да паѓа пред две недели, секој пат кога ќе се обиде да компонира е-маил (или одговор / напред). Не постои лек, или. Со неколку пораки и папки веќе воспоставена, Бев многу загрижен дека ќе ги изгуби. Дури и повеќе вознемирувачки, без разлика дали го одбрав да се користи повеќе напредни контакт софтвер или не, Јас се уште мораше да мигрираат мојата сметки, папки, и е-пораки. Вашата програма ми дозволи да го стори тоа успешно без непотребно трошење повеќе пари. Ви благодариме за вашата програма, Јас бев во можност успешно да мигрираат недопрени се што се на една постара верзија на Outlook. Ти благодарам!

Имав поддржана од сите мои "Windows Mail" во формат Windows Mail, пред да инсталирате Windows 7 на нов хард диск. не може да работат како да се врати на вашите пораки во Outlook (Јас не сфатија Windows Mail не беше вклучена во Windows 7!). Вашиот софтвер е лесен за користење и реши мојот проблем.

Јас инсталирав Windows 7 на мојот компјутер пред една недела. Само по вршење на чиста инсталација дознав дека Windows Mail и Outlook Express веќе не се употребливи во Win 7. Бидејќи јас спаси сите мојот е-мејл во .eml формат, Бев заглавен во потрага по начин за пренесување на тие пораки во Outlook. Вашиот софтвер работи совршено и ме спаси многу главоболки, и цената е премногу право. Ви благодариме за заштеда на мојот задник.

Outlook увоз ми помогна увоз Windows Mail (mail клиент на Виста) .eml датотеки во Outlook (на Win XP). Како што гледаш, рудникот е Необичниот случај. Се преселив во некој постар оперативен систем, но на многу пософистициран mail клиент. Microsoft алатки се она што се, Јас не може да се најде начин да се укаже на Outlook за да ги датотеките за Windows Mail, со цел да се направи за увоз. Outlook увоз направи тоа беспрекорно. Дури и организација папка е зачувана. Што ми се допаѓа најмногу е тоа што ви овозможува увоз на вашата моментална Pst датотека или создади нов.

купив Увоз волшебникот Outlook бидејќи јас сум надградба од омразените Vista на Windows 7 која не ја поддржува програмата пошта. Јас се користи за да Outlook Express па јас се користи тоа е наследникот на Vista кој е на Windows Mail и како што го организира моите пораки во папки за различните комитети на кој седам ми требаше многу за да се задржи она што јас веќе и Windows Mail изгледа како да е немаат систем за извоз во разумен мода. Јас веќе имаше Microsoft Outlook и ние откривме вашата програма која се однесува на проблемот со е-мејл и не на работа восхитувачки.

Јас го користи за еднократен настан. Јас само купи МЕК (уште се испраќаат). Јас сум бил со користење на компјутер со години. Јас сум бил Incredimail корисникот за многу години. Со цел да се мигрираат сè да "iMail", Морав да ги добиете сите од моите Incredimail снимени во формат компатибилен со Outlook 2007. Оваа алатка се нарекува Incredimail Backup Pro v3.4. Оваа програма извезува формат Incredimail да .eml формат. Тогаш јас се користи вашата алатка за увоз на сите на .eml датотеки во Outlook2007. Сега имам се што е на Outlook2007 и јас сум подесување мојата сметки да ги прочитате сите мои пораки од Outlook2007. Јас сум ИТ професионалец и дека вашиот интерфејс изгледа и функционира одлично. Јас ќе ти кажам дека мојот .eml датотеки зеде 2 1/2 часа за увоз во Outlook2007. Ако тоа ви кажува колку mail имам ...

Имаме hudge износот на eml и msg архиви од нашите корисници се чуваат во бекап сервер. Се обидов со користење на друг софтвер за увоз на е-мејл датотеки во Outlook, но наскоро стана досадно на долго време за обработка на, да не зборуваме за висока цена. Почнав да бараат алтернатива, и се најде Outlook Увоз волшебникот. Оваа програма е брилијантен, и трошоци толку малку. Не сум ја погледнав назад, а јас сум многу задоволен со него. Јас би сакал да ви се заблагодарам за вашата одлична програма. Ние ја користите на дневна основа, а тоа е вистинско време-сејвер.

Јас увезени 16000 emlx пораки кои беа обновени од избришани сандаче на Mac. Твојот Алатка направи исклучително добра работа, враќање, сè, вклучувајќи додатоци. Тоа е полесно да се користи алатката на вашиот компјутер се обидува да добие на увозот да се работи на Mac, и од крајната дестинација беше Размена сандаче, ова беше природно решение ... ТИ БЛАГОДАРАМ. моите пари и трошат.

Јас се менуваше од Интелект пошта во Outlook и немаше вграден начин (во Outlook) што можев да најдам за увоз или да ги конвертирате интелигенцијата пораки. Вашиот производ работеше совршено увоз на повеќе од 20,000 пораки, одржување на мојата папка структура и сè. Ме спаси дена на здодевната и грешка-склони работа. така, Ви благодариме за одличен производ!

 ;