Најумен, повеќето ефективни решенија за Увоз, Извоз и Наплата на сите на вашиот Outlook mail податоци.

Често Поставувани Прашања

Ве молиме да го прочитате најчесто поставувани ПРАШАЊА членови подолу. Таму можете да најдете таму одговори на заеднички поставуваните прашања во врска со Увоз, Извоз и Обновување рутини.

Прашања во врска со производи, регистрација и испорака

Нашите софтверски лиценци се доставуваат по електронски пат преку е-пошта, но во повеќето случаи за лиценца достапни во последно нарачување страница. Копија CD-то е дадено како стандарден поштенски.

П. Порачувам лиценца, но не добиле уште и јас’м уште се чека за да даунлоадирате линк.

  • А. Ве молиме проверете ја вашата спам филтер и junk папка за e-mail. Нашата регистрација писмо е веројатно филтрирани од вас или вашиот Интернет Обезбедувач на Услуги. Ве молиме барање на нова лиценца и да даунлоадирате линк за да бидат испратени до вас од страна на нашата поддршка.

П. Јас се уште не добиле моето ЦД

  • А. За бекап опција CD е дистрибуиран од страна на нашиот продажен партнер. Ве молиме контактирајте да Plimus компанија директно ако имате некое прашање во врска со CD испорака. Забелешка: На физичка испорака на CD може да позајмат до 4 недели.

П. Мојата лиценца период за Outlook Увоз на Волшебникот е истекува. Дали постојат било какви попусти на располагање за кога ќе го продолжи?

 

Outlook Увоз На Волшебникот

E-mail увоз алатка, се користи за претворање на износот на е-маил датотеки во Outlook предмети. Софтверот функции се селектирани од страна на обезбедување на квалитет, но, во некои случаи, може да се очекува технички прашања кои се опишани подолу.

П. По неколку обиди за увоз на пораки со вашиот софтвер, сите од нив да остане празно еднаш во Outlook. Пробав да го исклучите Windows Defender и при увоз во Safe Mode, но ниту еден од овие решенија работеше. Може да ви се молам да ми помогнете ?

  • А. Овој проблем се јавува кога ќе се обидуваат да внесуваат пораки во Outlook профил кој е поврзан со IMAP или Exchange Server. Ако серверот не им дозволува да внесуваат пораки, не постои начин да се спаси на Е-тело и пораки стана празно. За решавање на ова, може да увоз пораки во нова PST датотека instead.You треба да изберете ја опцијата "Креирај нова PST датотека" на последната страница од волшебникот, наведете патеката и * .pst името на датотеката потоа притиснете го копчето Почнат. Создаден * Pst датотека може да се отвори во Outlook со користење на менито Датотека > Отворете > Отворете Outlook Датотека со податоци…

П. Имам само се конвертира 244Mb .eml датотеки во една голема .pst (454Mb). Се чини дека сите пораки од мене се погрешно датум-печат денес, кога ќе го отворите pst датотеки во Outlook (2003). Кога ќе ја отворите поединец порака, денот ќе испрати таму, тоа е само погрешно во заглавјето во Outlook. Пораки примени од други се правилно датум-печат. Е ова е грешка? Како можам да се конвертира овие архиви значи дека СИТЕ пораки се правилно подредени по датум?

  • А. Ве молиме изберете погрешен среден e-mail и да се движат (влечете) нив во папката што одговара. За примерокот: ако имате испраќано-предмети во вашиот Inbox, преместете ги во Sent Items (пратени) и датумот ќе бидат прикажани правилно.

П. Outlook Увоз на Волшебникот го прикажува порака за грешка : Еден од софтверски компоненти недостигаат или не се оштетени кога ќе притиснете на копчето Start.

  • А. Ве молиме проверете дека сте водење на Увоз на Волшебникот на систем, каде што на Outlook инсталиран и конфигуриран. Outlook инсталација е потребно за нашиот софтвер. Ако само се инсталира на Outlook, ве молиме да се кандидира за еден време да се иницијализира профилот на корисникот. Дополнително, ве молиме даунлоадирајте ја најновата верзија на нашиот софтвер и да го инсталирате повторно. Ако овој проблем продолжува, ве молиме повторно инсталирајте на Outlook и Outlook Увоз на Волшебникот за да ја обновите сите компоненти поврзување.
  • А. Логирајте се за да системот како администратор. Користете file-manager (како на пример, Windows Explorer) за да го пребарувате директориумот каде што се Outlook Увоз Волшебникот е инсталиран (примерок: Д:Програма FilesOutlook Import Wizard). Се кандидира на датотеката е именувана како “correct_error.лилјак” Тоа треба да се прикаже пораката за компонента регистрација со DllRegisterServer. Притиснете го ОК копчето за да се затвори оваа порака. Програмата треба да работи сега правилно.
  • Како да го користите Outlook Увоз на Волшебникот без Microsoft Outlook инсталација?

П. Увозник процес се успорува ако јас ја стартувате Outlook Увоз на Волшебникот на систем, каде што Anti-Virus е инсталиран.

  • А. За жал, анти-вирус проверка може значително да го успори систем. Нашата програма им овозможува на анти-вирус за да се провери секоја увезена порака и тоа може да предизвика овој проблем. Се разбира, можете да го исклучите анти-вирус и оставете го системот во не безбедна држава. Но, ние Ви препорачуваме да бидете трпеливи и да чекаат до крајот на обработка, наместо.

Врвот

Outlook Извоз Wizard

Outlook Извоз на Волшебникот е сите на едно решение за Outlook PST содржина екстракција. Зачувај Outlook предмети како датотеки на повеќе формати.

Врвот

Изгледите За Обновување Wizard

Поправка Outlook и PST закрепнување алатка наменета за за обновување на податоците од оштетени Outlook PST и додадени фајлови: супституциона терапија. Може да се користи за да го конвертирате да PST ОСТ.

Врвот

Други прашања и оперативни проблеми

Често поставувани прашања за прилагодување и процесот на деинсталирање eml да outlook увозникот. П. Јас се отстрани на комунални услуги за увоз eml на outlook и Microsoft Outlook почнува да се прикаже порака за отстранети додај-во. Како можам да го отстраните овој додаток во целосно? Како да го реши проблемот, кога некои од софтверски компоненти недостигаат или не се оштетени? П. Увезени пораки се празни, што ја предизвика ова и како да се спречи тоа?

  • А. Проблемот се појавува поради прекин на пристап до Outlook податоци структура и компоненти. Обично пристап станува прекината поради антивирусен софтвер активност. Ние сме забележале дека AVG anti-virus е речиси секогаш води кон овој проблем. Ако увезената e-mail пораки се празни или само структурата на папки се увезува, обидете се да се оневозможи антивирус и да ја стартувате Outlook Увоз На Волшебникот повторно. Според повратните информации од нашите корисници, проблемот може да се избегне ако започнете увоз во Безбеден режим на Windows. Пред да се изврши увоз, ве молиме проверете дали вашата Windows сметка има Администраторски права.
  • Мојот антивирус осомничени вашиот софтвер во обид да испрати некои податоци скриени. Она што’s дека?