Најумен, повеќето ефективни решенија за Увоз, Извоз и Наплата на сите на вашиот Outlook mail податоци.

Судењето Преземања

Преземете бесплатен пробен софтвер за конверзија на Outlook, екстракција и закрепнување. Купете ја лиценцата да го претворите вашиот ограничен пробен период во целосен функционален софтвер.

Преземете ја поставката за волшебникот за увоз на Outlook Преземете го поставувањето за волшебник за извоз на Outlook Преземете го поставувањето на Волшебникот за обновување на Outlook

Outlook Import Wizard

На лесен за употреба алатка која ви помага да го конвертирате и увоз *.eml, *.emlx, *.mbox, *.msg и други датотеки на Outlook. Универзална сите во еден е-мејл и да увезете контакти Нови комбинирање опции на EML да PST, MSG да PST, VCF да PST конвертори во една алатка.

Outlook Import Wizard обезбедува лесен начин да мигрираат од еден поддржан е-мејл клиент, како што се Outlook Express или Windows Mail да Microsoft Outlook. Со Outlook увоз алатка ќе бидете во можност да се движат претходно создадени папки и пораки структура од вашиот хард диск, за да Microsoft Outlook.

Преземетеза Windows 32/64 малку Купувањелиценца кодот онлајн

Преземи како: EXE | ZIP | RAR
Последно ажурирање: 26 Јуни 2019, v7 Големина на датотека: 1.2 Mb
тип порака: 32-малку и 64-малку верзии пакет.

Јазик: Англиски, Германски, Француски, Руски, хрватскиот, Италијански, Шпански, Португалски, Холандски, Шведски, Данска, Јапонски

Нашиот софтвер испитувања се достапни за евалуација и ги имаат сите исти, но ограничени карактеристики како нашите регистрирани верзии. За време на пробниот период, ќе имаат целосен пристап до нашите Техничка поддршка тим. Доколку не сакате да ја преземете, вие исто така може да нарачате која вклучува CD Outlook Import Wizard инсталатер. Резервна копија на ЦД опција може да бидат избрани дополнително во нарачување на страница.

Прочитајте како да се инсталира и да се регистрирате Outlook Import Wizard?


Системски Побарувања:

 • Систем: Microsoft Windows 98, Me, NT 4.0, 2000, Win XP, Windows 7, Win 8, Win 10.
 • Потребни: Microsoft Outlook 98, 2000, 2002, 2003, 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 (32 и 64-битна) инсталиран и конфигуриран. Outlook 2010 и погоре треба да се инсталира во самостоен режим.
 • Минимална резолуција на екранот: 1920×1080
 • Се препорачува: 1.0 GHz процесор или повисоко, 512 MB RAM меморија (1 МК препорачува) доволно слободен простор на хард дискот се достапни.

Ако немате Microsoft Outlook инсталиран, можете да употреба на Microsoft CDO Package наместо сепак, тоа е забрането да се создаде PST датотеки без Unicode поддршка плус максимум PST големината е ограничена со 2Gb.

 

Outlook Export Wizard

Интелектуална алатка наменета за извоз Outlook e-mail, календар, белешки, контакти, прилози и други предмети од Microsoft Outlook или PST датотека за бекап, конверзија и судска цели.

Outlook Export Wizard, лесен за користење интелектуална и точни алатка за извоз содржината на Microsoft Outlook PST датотеки и спасување на извлечена податоци во повеќе формати на податоци. На програмата се решава со широк спектар на прашања, кои вообичаено се поврзани со големи конверзија на PST датотеки на други формати на податоци.

Преземетеза Windows 32/64 малку Купувањелиценца кодот онлајн

Преземи како: EXE | ZIP | RAR
Последно ажурирање: 28 Јули 2019, v7 Големина на датотека: 1.2 Mb

Јазик: Англиски, Германски, Француски, Руски, хрватскиот, Италијански, Шпански, Португалски, Холандски, Шведски, Данска, Јапонски

Нашите верзии оценување софтвер се достапни за судење и ги имаат сите исти, но ограничени функции како што е нашата платени верзии. За време на пробниот период, ќе имаат целосен пристап до нашите Техничка поддршка тим. Доколку не сакате да ја преземете, исто така, може да нареди на Судскиот CD која вклучува Outlook Export Wizard инсталатер. Резервна копија на ЦД опција може да бидат избрани дополнително во нарачување на страница.

Прочитајте како да се инсталира и да се регистрирате на нашиот софтвер во пример на Outlook Import Wizard?


Системски Побарувања:

 • Систем: Microsoft Windows 98, Me, NT 4.0, 2000, Win XP, Windows 7, Win 8, Win 10.
 • Потребни: Microsoft Outlook 98, 2000, 2002, 2003, 2007, 2010, 2013 или 2016 (32 и 64-битна) инсталиран и конфигуриран. Outlook 2010 и погоре треба да се инсталира во самостоен режим.
 • Се препорачува: 1.0 GHz процесор или повисоко, 512 MB RAM меморија (1 МК препорачува) доволно слободен простор на хард дискот се достапни.

Ако немате Microsoft Outlook инсталиран, можете да употреба на Microsoft CDO Package наместо сепак, тоа е забрането да се создаде PST датотеки без Unicode поддршка плус максимум PST големината е ограничена со 2Gb.

 

Outlook Repair Wizard

Outlook Recovery Wizard е високо ефикасен инструмент за наплата за оштетените PST и OST датотеки врз основа на комерцијален мотор со multi-pass за обновување алгоритми со изграден тоа OST да PST конвертор.

Outlook Recovery Wizard беше создадена со акцент на леснотија на користење и обновување ефикасност. Програмата е способен за потсетувајќи се на е-маил пораки, контакти, задачи, белешки и други објекти од оштетени PST или OST датотеки. Едноставно волшебник-базиран интерфејс на програмата им овозможува на секој, дури и лица без претходно за обновување искуство или длабоко ИТ вештини, да враќање на податоци од оштетените Outlook PST или OST датотека во минути. Обнови податоците може да се спаси како PST датотека на стариот Outlook формат или Outlook 2003+ PST формат, во зависност од корисникот’s избор.

Преземетеза Windows 32/64 малку Купувањелиценца кодот онлајн

Преземи како: EXE | ZIP | RAR
Последно ажурирање: 05 Јан 2019, Големина на датотеката v5: 1.0 Mb
Меѓународните Испитувања: Италијански | Германски | Руски | English

Outlook Recovery Wizard нуди голем број на дополнителни карактеристики, како што се автоматско пост-обновување PST дефрагментација и оптимизација на излезна датотека, можност за се конвертира OST да PST.


Системски Побарувања:

 • Систем: Microsoft Windows 98, Me, NT 4.0, 2000, Win XP, Windows 7, Win 8, Win 10.
 • Потребни: Microsoft Outlook 32-bit издание или MS CDO пакет, PST датотека на Microsoft Outlook 97-2016 (32-малку) или OST датотека на MS Exchange 5.0, 5.5, 2000 и 2003.
 • Се препорачува: 1.0 GHz процесор или повисоко, 512 MB RAM меморија (1 МК препорачува) слободен простор на хард дискот за да ги зачувувате обнови датотека.

Ако немате Microsoft Outlook инсталиран, можете да употреба на Microsoft CDO Package наместо сепак, тоа е забрането да се создаде PST датотеки без Unicode поддршка плус максимум PST големината е ограничена со 2Gb.

Дополнителни Модули :

На Outlook Import Wizard подесување пакет вклучува посебни MBOX to EML Converter [преземете] (тоа беше надграден со серија сандаче процесор) која екстракти е-мејл датотеки од mbox папки Thunderbird, Entourage или други mbox поддржан софтвер. На mbox да eml модул е ​​бесплатен и може да се симнат посебно:

Превземи слободен Mailbox Екстрактор

Главни карактеристики на слободен Mbox да EML конвертор (MBOX Extractor)
 • најбрзиот MBOX - пошта extractor на пазарот
 • Интелектуални функции за да се утврди типот на изворна датотека, кодирање и mbox формат
 • Поддржано да ја извадиме пораки од .mbox датотеки зачувани од страна на следните e-mail клиенти: Incredimail, Thunderbird, The Bat, Eudora, MailCopa, Turnpike, Berkeley Mail, Mac-Mail, Entourage
 • серија MBOX извлекување режим
 • Згора на тоа – Бесплатно е!
Се надополни со целосна верзија:

Ако веќе имате инсталирано на пробна верзија на вашиот компјутер, можете да купите лиценца за целосната верзија директно од апликацијата. Регистрација настава ќе бидат доставени до вас на дадената e-mail. Се применува лиценца ќе се претворат вашиот ограничен судењето на целосно функционален софтвер.

Популарни термини за пребарување поврзани со нашите софтвер:

претвори eml да pst, outlook увоз eml, увоз eml на outlook, EML2PST, eml на outlook увоз, outlook увоз eml, Како да увоз на eml датотеки во MS outlook одржување на папки структура, Како да увоз msg во outlook pst, увоз .eml датотека во outlook, Како да увоз eml на outlook 2007, importar mail msg outlook, “eml да pst” перспектива 2003, увоз eml на outlook microsoft, перспектива 2007 увоз eml датотеки, eml на outlook importieren, пошта.стан увоз eml, се создаде .pst од eml или msg, извоз на e-mail од windows mail на outlook, се извлече пораки од outlook, мигрираат од outlook за придружба, извоз од pst на лилјак, претвори пораки од outlook да Thunderbird.

Преземете бесплатна верзија на Outlook Import Wizard, Outlook Export Wizard и Outlook Recovery Wizard софтвер и оцени алатка.