Најумен, повеќето ефективни решенија за Увоз, Извоз и Наплата на сите на вашиот Outlook mail податоци.

Outlook Увоз На Волшебникот

Се што треба да ги конвертирате вашите пораки, додатоци контакти, состаноци или дури и сопствени податоци за Microsoft Outlook во една алатка. Заштеда на Време и Напор Увозот на E-Mail во Microsoft Outlook.

EML да PST Конвертор

Simple EML to PST Conversion

Outlook Import Wizard, [ ПРЕЗЕМЕТЕ ] апликација која овозможува увоз на e-mail на .EML, .EMLX и .MSG формати зачувани од други e-mail клиенти во Microsoft Outlook или PST датотека со извонредна леснотија. Outlook Import Wizard работи како eml да pst и msg да pst конвертор кој вграден модул за основно интегритет провери. Тоа овозможува увоз не само пораки, но исто така и прикачени датотеки. И згора на сето тоа, Outlook Import Wizard овозможува зачувување на папка структура, додека увозот на e-mail, што е особено погодно за увоз на резервни копии.

Преземетеза Windows 32/64 малку Купувањелиценца кодот онлајн

Системски Побарувања: Microsoft Windows 7, Windows 8.1, or Windows 10 (32 или 64 малку), Microsoft Outlook 97-2019 за Windows, (32 или 64 малку). Минимална резолуција на екранот: 1920×1080. Извор датотеки на компатибилен формат.

Серија Outlook Увоз, корекција на кодирање и филтрирање на податоци

За деловни корисници кои го прават конверзија е-мејл и архивирање на дневна основа, ние спроведе Серија На Владата. Специјални задача уредник ви овозможува да наведете извор на папките што содржат датотеки пораката и цел PST. Серија дното можат да бидат зачувани во датотеката и исто така, натоварен и погубен за пренос на e-mail архиви во неколку .pst датотеки одеднаш.

Outlook Import Wizard поддржува за работа во пар со двете 32-битни и 64-битни верзии на Microsoft Outlook. Брз и прецизен Outlook увоз алатка е овозможено со сет на опции и филтри кои го прават возможно за филтрирање пораки од датумот, големината и прикачени датотеки. E-mail Препроцесирачка Моторот ги претвора кодирани пораки од страна на Mac OS и Unix апликации на летаат.

Пакетот, исто така, содржи бонус – бесплатен mbox to eml converter. Со помош на оваа бесплатна алатка што може да се извлече пораки од *.mbox датотеки за иднината увоз на Outlook.

Увоз на e-mail во Microsoft Outlook

E-mail клиент е обично се користи како складирање на суштински информации, вклучувајќи и е-mail пораки од пријатели, роднини, клиенти и бизнис партнери, важни фајлови и документи. Губење или нарезници тоа ќе биде барем крајно непријатни, што’s зошто корисникот треба да се биде многу внимателен и внимателен при увоз пораки во Microsoft Outlook. Но, дури и тоа може да’т обезбеди најдобар резултат, за среќа, постои програма што може да – и тоа’s Outlook Import Wizard.

миграција на MS Outlook

Паметен алатка, на програмата е дизајниран за увоз .EML и .MSG додадени фајлови во MS Outlook брзо и лесно, затоа тој добива многу едноставна за да оставете стар e-mail клиент за Microsoft Outlook (Outlook Express, Vista Mail, Live Mail, Windows Mail, Incredimail, Thunderbird, The Bat!, Eudora, MailCopa, Eartlink Mailbox, Turnpike, PocoMail, Berkeley Mail, Mac-Mail (Apple Mail), Entourage итн.). Програмата може да имаат корист податоци за обновување на алатки корисници, како тоа ви овозможува да ги увоз на пораки обнови во MS Outlook, кој може да биде прилично незгодно без Outlook Import Wizard. Сигурни алгоритам вработени од страна на стан го прави загуба на податоци за време увоз невозможно. И она што’s повеќе, на стан, се грижи за корисникот’s безбедност: тоа не’т меша со антивирус скенирање, што значи дека пораките може да бидат скенирани за вируси и системот останува заштитена. Outlook увоз алатка, увозот eml и msg датотеки на е-маил Outlook со папки структура. Претвори EML да PST формат.

Outlook Import Wizard Карактеристики

Outlook Import Wizard – лесен за користење алатка која го претвора eml и msg датотеки во Outlook pst format задржувајќи структурата на папки.

 • Увоз на e-mail додадени фајлови во Microsoft Office Outlook
 • Увоз и конвертирате фајл системот Директориуми на Outlook Папки
 • Увоз eml додадени фајлови во Outlook, увоз msg додадени фајлови во Outlook
 • Се конвертира eml да Outlook .pst Лична Чување дури и заштитени со лозинка
 • Увоз архивирани е-маил пораки снимени од страна на други програми
 • Се конвертира .eml да .pst, се конвертира .msg да .pst
 • Креирате нови под-фолдер за секоја увоз сесија со времето печат
 • Зачувување папка структура, додека увозот на датотеки во MS Outlook
 • Увоз eml датотеки во стандардниот Outlook PST профил, децата без родители PST датотека или новосоздадените PST датотека
 • Увоз на филтри: ограничување на датотеки со големина, исклучува или вклучува прилози итн.
 • Опциите за увоз: да креирате потпапки структура или увоз на сите пораки во една папка
 • Опција да се увоз msg датотеки како RFC 822 формат
 • Препроцесирачка опција за пораки снимени од Unix и MAC OS компјутери.
 • Инсталацијата ги вклучува слободни mbox да eml конвертор (Бесплатни пошта конвертор поддржува: Entourage .mbox, Incredimail .imm, Mac Mail .dat, PocoMail, MailCopa .mbox, The Bat! .dat Turnpike – Berkeley Mail .txt, Thunderbird,се конвертира mbox да pst)
 • Mac OS X .EMLX датотеки со формат поддршка
 • Уникод PST датотеки поддршка, може да креирате .pst датотеки повеќе од 2Gb и 4Gb, Outlook 2007 поддршка
 • Уникод MSG датотеки создавање поддршка до конвертирање пораки да MSG формат
 • Вграден-во-пошта конвертор eml да msg, msg да eml. Се конвертира eml датотеки на rtf, msg, pst, html, txt.
 • Увоз eml датотеки на било која верзија на Microsoft Outlook дизајниран за Windows Оперативен СИСТЕМ.
 • серија на владата за обработка на {прочитајте повеќе за Серија на Владата}
 • И двете 32-малку и 64-малку верзија се вклучени! Outlook 64-малку сега е поддржано!
 • Повеќејазичен GUI: Англиски, Германски, Француски, Руски, Италијански, Шпански, Португалски, Холандски, Шведски, Данска, Јапонски
 • НОВИ! Поддржува за увоз VCF контакти во Outlook или VCF да PST датотека
 • НОВИ! Способен за увоз DAT датотеки на TNEF формат да Outlook
 • НОВИ! Поддржува за увоз на датотеки на било кој формат на Microsoft Outlook. Сите датотеки може да бидат архивирани сега до еден или повеќе PST датотеки.
 • Уживајте user-friendly интерфејс
 • Зачувај вашето време искористување на програма’s високи перформанси
Цени и Достапност

Outlook Import Wizard работи под Windows 7, 8, 10 и компатибилен со Outlook 98, 2000, 2002, 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019. Outlook Import Wizard може да се регистрира за користење Индивидуална дозвола – за домашни корисници и Претпријатие лиценца – за бизнис корисници, продолжен Мапа на лиценца е исто така достапен. Повеќе информации на производот, како и својата слободна оцена копија е достапна од опис и преземете страници. Слободен mbox да eml конвертор може да се симне одделно, користење на овој линк: Слободни MBOX to EML Converter.

На регистрираната верзија може да има понова верзија број и вклучуваат дополнителни карактеристики и функционалност отколку што е предвидено во пробна верзија. Лиценцирани корисници имаат право на целосно функционална копија на софтверот и слободен живот надградби.

ЗАБЕЛЕШКА: На нерегистрирани пробна верзија вклучува регистрација купување потсетници. Нерегистрираните корисник ќе биде во можност да го конвертирате само ограничен број на датотеки. Конвертор е, Не се наменети за увоз на пораки да MS Outlook Express. Тоа е увоз на пораки во MS Outlook, па MS Outlook инсталација е потребно.

Outlook Import Wizard тестирани и се разгледуваат од страна на врвот Симнување сајтови

Бројни софтвер веб-сајтови, компјутерски мрежи, списанија и typographers го пофали нашиот одличен софтвер и услуги. Outlook Import Wizard беше разгледан од страна на многу компјутерски списанија уредници, можете да најдете уредувачката коментарите на врвот симнување сајтови. Ние постојано примање на повеќе повратните информации од софтверот за корисници и горди сме дека нашите корисници високо го цениме квалитетот на нашите производи и услуги.

Нашите клиенти, исто така избирате

Изгледите За Обновување Wizard Outlook Извоз Wizard