Најумен, повеќето ефективни решенија за Увоз, Извоз и Наплата на сите на вашиот Outlook mail податоци.

Извоз Outlook Пораки и Контакти со Outlook Извоз Wizard

Извоз Outlook Пораки и Контакти со Outlook Извоз Wizard

Извоз Outlook Пораки (PST да EML) со Outlook Извоз Волшебникот Алатка. Outlook Извоз Волшебникот е мулти-функционални извоз и конверзија алатка која ви овозможува да се извлече Outlook PST датотеки и да ги зачувате тие податоци во голем број на формати.

Треба да се извоз outlook пораки во EML или MSG датотеки ot дури и Word документи? Сакате да го споделите извлечена Outlook пораки на Интернет и да им се потребни во HTML формат? Во потрага по начин за пренос на пораки и контакти од Outlook на алтернативни-мејл клиент? Размислете за тоа направено!

Извоз Outlook пораки и екстракт од Outlook контакти со Outlook Извоз Wizard

Outlook Извоз Wizard е еден од нашите најпопуларни и најкорисните производи за датум за извоз на Outlook податоци. Мулти-функционална Outlook извоз и алатка за конверзија, Волшебникот за извоз ви овозможува да ја извадиме на содржината на Outlook PST датотеки: извоз outlook пораки, контакти, календар, белешки, додатоци и зачувате податоци во неколку формати.

Секој елемент, кој може да биде сместен во Outlook е износен и може да се конвертира и со оваа алатка. E-mail пораки, белешки, календар задачи, весник предмети и контакти – ништо не е надвор од дофатот за Outlook Извоз Wizard. Откако извезуваат, овие датотеки се достапни за да се уредува конверзија, објавени и обработени од страна на други програми на трети лица. Дополнително, на Outlook Извоз Wizard е софистициран резервната алатка, можност да се олесни датотеките се пристапи од страна на соодветните уредници.

Преземетеза Windows 32/64 малку Купувањелиценца кодот онлајн

Не’т некогаш се чувствувате како вашите информации е стагнира – се движи и да конвертирате, брзо, лесно и affordably со нашиот Извоз Wizard!

Што може да очекуваме да:

 • Структура за зачувување на – кога се извезуваат, e-mail насловите и други податоци остануваат непроменети. Ова ги вклучува вашиот додатоци, Од, Да, Испратено Датум заглавија и Предмет линии, само за името, неколку
 • Мулти-функционалност – Извоз Волшебникот може да работи со Outlook профили и самостојна PST датотеки престојуваат на вашиот хард диск
 • Се размножуваат излез формати за различни предмети да ви извоз – се чувствуваат слободни да изберат помеѓу различни формати за секој од предметите ќе извоз. Или, едноставно, ги собереш на една формат на датотека што сакате сите ваши предмети да бидат обработени во
 • Мулти-формат на компатибилност – EML, MSG, RTF, HTML, VCF (vCard), TXT, МХТ, Вредносни синџири, (vКалендар), идентичен (iCalendar) и TNEF

ГЛАВНАТА OUTLOOK ИЗВОЗ АЛАТКА КАРАКТЕРИСТИКИ ВКЛУЧУВААТ:

 • Лесно извоз на Outlook *.msg e-mail пораки на Лилјакот! И други RFC822-базирани e-mail клиенти
 • Се рекреираат на иницијалната структура на сите вашиот Outlook под-папки по неколку клика на глувчето. Или едноставно да ги извезете сите ваши податоци во еден единствен именик на вашиот избор
 • Целосна екстракција способности – тоа значи календарски записи, e-mail порака, белешки и други предмети, да биде извлечена во соодветните папки
 • Филтер за е-пораки од страна на неколку клучни параметри за пример, прилог и порака големина
 • Претвори Outlook објекти на Microsoft Word FRT формат за уредување и објавување на
 • Снимите e-mail пораки како HTML датотеки за веб издаваштво
 • Претвори Outlook поштенски сандачиња за да го MHT формат (PST да MHT), додека зачувување HTML форматирање, вградени графика и други објекти што може да се користи за презентации или еден начин за архивирање
 • Уживајте во мулти-платформски компатибилност кога извоз од Outlook профили и самостојна PST додадени фајлови на Уникод и ANSI формати во Outlook 97, 98, 2000, 2003, 2007 и 2010

Outlook Извоз Алатка, екстракт од Outlook пораки, извоз Outlook контакти Симнете нашиот демо верзија или купите лиценца – што и да одлучи, направете го тоа денес и нека уште еден од нашите Outlook Волшебникот програми за работа магијата на вашите задачи!

Важно известување: Outlook Извоз Волшебникот комунални не работи со оштетени или оштетени PST додадени фајлови: и само може да ја извадиме податоци од здравствената Outlook PST датотеки и кориснички профили. Ако вашите PST датотека не може да се отвори со MS Outlook, ве молиме да го користите PST се опорави алатка и поправка на оштетени PST прв.