Најумен, повеќето ефективни решенија за Увоз, Извоз и Наплата на сите на вашиот Outlook mail податоци.

корисниците Рекоа за нас

Ние сме многу горди дека многу луѓе од целиот свет го симнат нашите алатки и го пофали нашиот одличен софтвер ( за Windows ) и услуги.

Оценето 4.9 на 5 ( 74 гласови ).

Дали имате некои добри зборови за да ги споделите со нас? Ако така, ве молиме Контактирајте не.


Јас бев во вид на врзуваат за да се добие директориум структура на пораки во Outlook pst. Јас бев успешна и Правобранител беше исклучително среќен со сврти време. Ви благодариме.
Јас сум бил во потрага за една алатка за претворање на мојот e-mail EML датотеки на Microsoft Outlook. Јас се најде на Outlook Увоз на Волшебникот и успеа како да увоз на сите мои EML датотеки вклучително и на структурата на папките, во секунди. Брзо и user-friendly и лесен за користење на софтвер.
Купив и користи Outlook Увоз на Волшебникот за неколку дена и морам да кажам како брилијантен овој софтвер е. Вашиот тим има направено одлична работа – прави мојата работа многу полесно, особено да се биде во можност да го конвертирате директориуми на хард диск во Outlook фолдерите. Ви благодарам многу за врвен производ по многу разумна цена.

Сакав да потрае некое време да ти кажам како многу Outlook Увоз На Волшебникот спаси денот за мене! Јас го имав истиот компјутер за години и имаше сите мои outlook пораки зачувани на тој компјутер. Добро, на ден конечно дојде каде компјутерот само е потребно да се замени (мојот стар компјутер беше 10 години!). Јас не сакате да ги изгубите сите мои пораки кои ги имав чуваат во текот на годините и немав идеја каде да почнам дури и се обидува да ги добие да биде на мојот нов компјутер. Никој не знаев или наречен беше во можност да одговорите на прашање за мене, па почнав да се пребарува на интернет за решение. Тоа е кога наидов Outlook Увоз На Волшебникот. Прочитајте повеќе...

Мојот миграција сега е завршен, благодарение на вашиот софтвер. Јас се користат Outlook Увоз да се конвертира во врска 10,000 пораки наоѓа во стотици директориуми и Outlook Извоз Wizard да конвертирате мојот .pst архиви - повторно повеќе од 10,000 пораки. Мојот Mac има индексираат сите овие датотеки со Вниманието - тоа не беше автоматски да се направи, но јас успеав да го сила тоа да го стори тоа. Сега сум подготвена за 2011 со сосема нов Apple средина. Уште еднаш ви благодарам многу за вашиот вредни поддршка и исклучително реактивност! Ви посакувам и на целата Outlook Увоз тим многу радосен и успешна година 2011!

Јас бев со користење Windows Live Mail, кој случајно не одлучи да работат еден ден. Па јас итно се потребни за да се врати сите .eml датотеки и профили од Windows Live Mail во единствениот други работи e-mail апликација што имав, која беше Outlook 2007. Вашиот Outlook Увоз На Волшебникот дали работа совршено, брзо враќање на стотици и стотици пораки во outlook реплицира на оригиналната папка структура, имав. Тоа буквално го спаси денот. Многу ви благодариме за многу корисна и функционална стан. Само треба програма сега што ги отстранува дупликат пораки низ неколку под-папки.

Јас сум фан на Mozilla е Thunderbird e-mail клиент и се користи за мојата работа компјутер за години. Неодамна, сепак, мојата компанија е инсталиран Размена на сервер да се справи со нашата e-mail хостинг (тој претходно беше преку трети лица услуга). Така, со цел да ги искористат предностите на можностите на нашите Размена на сервер, Морав да мигрираат од Thunderbird на MS Outlook. Во потрага по лесен начин за да се постигне ова, Сфатив дека јас не сум бил сам, во потребата да се се конвертира од Thunderbird на Outlook, и јас бев малку изненаден дека не чини да се биде никој-стоп решение за ова. Јас за прв пат мораше да се конвертира Thunderbird е mbox да eml датотеки, и потоа го користите Outlook Увоз на Волшебникот софтвер за увоз на eml датотеки во Outlook. Вашиот софтвер е лесен за користење и се чинеше да работат во ред.

Јас се користи за волшебникот, како начин да се увоз eml датотеки во Outlook. Во основа, мојата компанија се пресели од нас да Outlook, и јас сакав да го добиете пораки од Thunderbird под Outlook, како и. Сега имам сите мои стари e-mail и тековна e-mail под Outlook на еден компјутер. Таа работи добро. Јас навистина не може да се каже премногу како што беше следниве инструкции најдов на интернет за тоа како да го направите ова со outlookimport. Мојата првична реакција беше дека тоа веројатно не би биле очигледни, имаше јас не имале инструкции. Се чинеше како да бев заобиколување на главната страница да се направи увоз. За она што вреди...

Здраво, Имав еден обиделе mbox да eml конвертор но тоа не се справи со некоја папка структура, што значи конвертирање папка од страна на папката на која јас веројатно имале преку 100, Outlook Увоз на Волшебникот се појави за да управувате со прифаќа фолдерот структури без проблем и тоа ми требаше за 5 минути за да го направите конверзија. Вреди да се трошок во заштеда на време сам.

Јас го купиле вашиот програма како и имав само ажурирани мојот оперативен СИСТЕМ на Windows 7 од Vista. Сакав да ги увезете сите мои стари зачувани пораки во Outlook. Како што знаете Windows 7 не мора Microsoft Mail програма повеќе, така Outlook Увоз На Волшебникот навистина ми помогна. Цената на програмата, во споредба со цената на моето време беше реално време saver (скрин сејвер) и ниска цена направи тоа дури и повеќе атрактивни..... Фактот дека тоа функционира толку добро и брзо, исто така, беше голема предност за мене. Моите само предлог ќе биде да се види дали ќе може да се направи конверзија програма за увоз на Vista контакти во Outlook, како и.

Јас се користат Outlook Увоз Волшебникот за увоз и тајните мои Windows Mail (eml) на Outlook PST, бидејќи мојата иднина надградба на Windows 7 ќе не се вклучени вграден e-mail програма. Сигурен сум дека, откако повеќе луѓе сфаќаат ова, кога ќе се направи надградба, ќе се види на повеќе бизнис. Најдов вашиот софтвер, додека прави пребарување на интернет, и тоа се појави високо во мојот Google пребарување. Софтверот не точно она што јас го сакав. Тоа беше голема фигура на софтвер и тоа го правеше она што го рекламира.

 

Заради стекнување на мојата компанија, Јас сум се движат од користење на Придружба на Mac да го користите Outlook повторно. Јас сум на тој начин се движат над фолдери од e-mail историја од Придружба (.mbox) назад кон .pst датотеки во Outlook. Само предлози, јас би би било да се во можност да се директно претворање на .mbox да .pst ќе биде навистина, навистина кул и да ме спаси многу време.

Јас го купиле вашиот програма како и имав само ажурирани мојот оперативен СИСТЕМ на Windows 7 од Vista. Сакав да ги увезете сите мои стари зачувани пораки во Outlook. Како што знаете Windows 7 не мора Microsoft Mail програма повеќе, така Outlook Увоз На Волшебникот навистина ми помогна. Цената на програмата, во споредба со цената на моето време беше реално време saver (скрин сејвер) и ниска цена направи тоа дури и повеќе атрактивни..... Фактот дека тоа функционира толку добро и брзо, исто така, беше голема предност за мене.

Јас се користат вашиот производ за еден МНОГУ специфичен проблем кој мислам дека многу потрошувачи се случува да имаат, и тоа е конвертирање од Windows Vista-Пошта во windows сега 7, која нуди или windows live mail (бескорисни) или додадете outlook, па морав да се купи Outlook, и outlook не сакаат да увоз на Vista-пошта директно, па морав да се конвертира мојот dbx датотеки во текот на pst датотеки на outlook да се признае мојата пошта, па јас бев во можност правилно да донесете ја, зошто Microsoft не мислам на ова јас никогаш не ќе знае, buts тоа типична, тоа е сè што можам да кажам за Microsoft. Ви благодариме за вашиот производ, тоа зачувани 10 години бизнис е-пошта историја.

Јас ја најдов Outlook Увоз На Волшебникот бидејќи Microsoft се испушти топката кога ќе се отстранат Windows Mail од Windows 7. Тие не се изгради конвертор во новиот оперативен систем, и заборавив дека не секој побрзаа надвор за да купат најновите Microsoft Office или Microsoft Outlook за да одат заедно со новиот оперативен систем. Имам Канцеларија 2003 и што верзија на Outlook не знаат како да го увезете .eml датотеки. Прочитајте повеќе...

Еден пријател страдале делумно оштетување на хард диск на Vista опремена компјутерска. Тој се користи Vista Winmail за неговото е-мејл. Јас бев во можност да го спасат е-мејл додадени фајлови од хард диск, но, јас не имаат пристап до Vista компјутер. Тој одлучил да го користите Windows XP. Јас се користи вашата програма успешно да се увезе датотеки во Outlook. Мојот пријател имаше речиси 8GB на е-пошта датотеки (смешно знам), и како што на крајот се откриени Outlook .pst датотеки се ограничена на максимум од 2GB. Јас бев во можност да се подели својот датотеки во 5 многу, и да се создаде 5 посебна .pst датотеки, што јас потоа увезени во Outlook едно по едно време. Ви благодариме за навистина корисни парче на софтвер.

Морав да се користи thunderbird преносни за неколку недели како мојот главен компјутер беше долу. Јас reinstalled сè и морав да мигрираат мои пораки во кои клиентот да ми outlook инсталација. Јас го користам 7 сметки за е-пошта лични/бизнис, па користење на Outlook Увоз на Волшебникот беше опција, Јас требаше да ги имаат сите заедно. Така, Јас извезуваат thunderbird е-пораки .eml и потоа ги увоз на Outlook.

 

Јас го купив на софтвер за да биде дел од решение за еден многу специфичен проблем: Ми требаше да мигрираат пораки од Thunderbird (mbox формат) на Linux на Outlook 2007 на Windows 7 RC1. Сум бил со користење на Thunderbird за некое време да се соберат POP3 email пред да започнете да го користите Windows 7 – и за време бев работи ги и двете и собирање на пошта (POP3) на двете клиенти. Прочитајте повеќе...

Софтверот е одличен. Ние се користат како основ за поддршка алатка. Кога ќе го добие гостинот пораки произведени за нас како природно .msg е, ние може да ги собере сите нив во една .pst датотека, па на адвокати може да го видиш користење на Outlook. Ние особено се допаѓа функција која се сеќава папка структура,. Убаво производ.

Имавме .pst датотека што се оштетени, така што се користи програмата за враќање на сè, од оштетени PST датотека, сепак, во овој пример, што беа потребни за да се конвертира се во Outlook Express формат. Сите пораки кои што биле во .eml формат и таму беше 20,000 на нив, па вашиот софтвер беше фантастична и беше во можност да се конвертира сите фајлови и увезени нив совршено во Outlook 2007. Овој софтвер спаси значителна сума на време и е брз и ефикасен.

Водев продолжување на Microsoft Vista оперативен систем проблеми на мојата ќерка е лаптоп компјутер и да одлучи да се надополни на Windows 7. Пред инсталирање на Windows 7, Разбрав новиот оперативен систем не се имате било какви поддршка на е-пошта софтвер изграден во тоа што не сите претходните Windows оперативни системи не, и на тој начин бара употреба на посебен софтвер за е-пошта, Outlook, итн. Прочитајте повеќе...

Јас сакав да се движи назад на MS Outlook 2010 од Thunderbird. Одење преку разни форуми на вашиот производ, а друг беше препорачува. При тестирање на друг производ беше да се fiddly но лево на поединецот е-пошта како EML формат, кој се отвора тоа, како прилог во Outlook. Вашиот производ е добар.

Имам текот на годините се користи повеќе e-mail програми - Outlook Express, Thunderbird, Лилјак и Barka. Тоа беше лесно да се immi-решетки од OE да Thunderbird и повторно да TheBat што беше можеби најмоќната од сите нив. За жал, тоа е против HTML-форматирање па јас се преселив во Барса дека во многу начини беше идеален за мојата цел со еден исклучок, тоа беше во можност под одредени услови, да се направи мојот национален карактер сет (Данска) правилно. Прочитајте повеќе...

Вашиот софтвер ме спаси многу време и влошување. Еден пријател бил користење на Outlook Express како поднесување систем, & имаше илјадници пораки во десетици папки- за 6 МК сите заедно. Изгледите за увоз на целиот хаос во Outlook беше и застрашувачка и депресивно, бидејќи вграден во Outlook конвертор изгуби во 2 МК. Јас успеав да се извоз на OE папки во msg датотеки system, и вашиот софтвер го зеде од таму. Јас радо би се посвети малку повеќе за можноста за увоз да pst директно од некоја OE dbx hive, но, јас не сум жалел. Со среќа да ви,

Отидов на Thunderbird форум и опишани моите проблеми, и во рамките на 10 минути имав одличен преземете add-on за Thunderbird. Јас се користат вчера, а потоа се користи вашата програма и имаше страшно успех. Сè што сакав да се движат од Thunderbird да Outlook 2010 (освен мојот адресар) отиде само како масна како може да се. Ви благодарам многу за вашиот вид на понуда за помош. Јас ќе ни биде мило да кажат другите за вашата и вашата компанија е добра работа.

   

Софтвер се користи за една од моите деловни корисници кој беше надградба на неговата Виста врз основа лаптоп на нов Windows 7 Лаптоп. Е користење Windows Mail и ни е потребно метод за пренос на овие пораки во текот на Outlook 2010. Мислев дека беше одличен софтвер, лесен за користење и што е најважно не она што го рече тоа ќе го стори. Многу ви благодариме за многу корисна алатка.

Сите премногу често услуги на клиентите и софтвер не се мешаат. НЕ ТУКА! Услуга треба да биде оваа компанија е првото име. Јас искусни предизвици во мигрирање од Live Mail на Outlook (што го прави малку смисла, бидејќи тие не се Microsoft производи и оставете потрошувачот висок и сув). Outlookimport поддршка остана со мене секој чекор од патот кога ми е потребно. Постојат повеќе скапи опции на нет, но јас сум повеќе од задоволен за да го одбрале оваа компанија. Вредноста е неверојатна.

Имав многу добро искуство со Outlook Увоз на Волшебникот v. 3 И цената се плаќа беше многу добра вредност за време и нерви ми се зачувани. Имав усб со .dbx датотеки на Outlook Express v. 6 на друг систем. Јас ги претвораше во .eml датотеки - повеќе за тоа подолу - и користи Outlook Увоз да ги донесе во Outlook 2007. По успешно увоз, Најдов истата папка структура во Outlook дека имам во мојата работа извоз датотеки, со сите конвертира пораки непроменети... Јас исто така се користи бесплатна програма да се конвертира .dbx датотеки .eml датотеки. Тоа е dbxconv.exe. На dbxconv конвертира 10,616 пораки за само неколку минути и вашата програма ги донесе во правилната датотека структура во Outlook во врска 12 минути. Споредете го тоа со неколку часа се бара од страна на постар компјутер со XP и Outlook Express до извоз .dbx датотеки во соодветен директориум на дрвото.

Производот да не се сум се надевал дека тоа би, и јас сум многу благодарен за тоа. Имам Windows Mail 7 преку Vista Home Premium. Некако, некако, e-mail програма почна да паѓа пред две недели секој пат кога се обидов да се состави на е-маил (или одговор/напред). Нема fix, или. Со неколку пораки и папки се веќе воспоставени, Јас бев многу загрижен јас ќе изгубиме сите. Дури и повеќе вознемирувачки, без разлика на тоа дали јас одбрав да се користи повеќе напредни контакт софтвер или не, Јас се уште мораше да мигрираат моите сметки, папки, и е-пораки. Програмата ќе ми дозволи да го направите тоа успешно, без непотребно трошење на повеќе пари. Благодарение на вашата програма, Јас бев во можност успешно да мигрираат сè непроменети да постара верзија на Outlook. Ви благодариме!

Имав поткрепени сите мои 'Windows Mail' во Windows Mail format пред инсталирање на Windows 7 нова хард диск. Не можев да работат надвор како да се врати на пораки во Outlook (Јас hadn ' t реализирани Windows Mail беше не се вклучени во Windows 7!). Вашиот софтвер е лесен за употреба и реши мојот проблем.

Јас инсталирав windows 7 на мојот компјутер пред една недела. Само по извршувањето чиста инсталација дознав дека Windows mail на outlook express веќе не се употребливи во Победи 7. Бидејќи јас се зачувани сите на мојата е-маил .eml формат, Бев заглавен во потрага по начин за пренос на оние пораки на Outlook. Вашиот софтвер работи совршено и ме спаси многу главоболки, и цената беше во право премногу. Ви благодариме за заштеда на мојот задник.

Outlook увоз ми помогна увоз Windows Mail (за mail клиентот на Vista) .eml датотеки во Outlook (на Win XP). Како што можете да видите, рудникот е љубопитен случај. Јас се преселив на постарите ОС но повеќе софистицирани mail клиент. Мајкрософт алатки за се она што се, Јас не би можела да се најде начин да се истакне Outlook на Windows Mail датотеки со цел да се направи за увоз. Outlook увоз не овој беспрекорно. Дури и папката организација, сочувани. Она што ми се допаѓа најмногу е дека тоа ви овозможува увоз на вашиот присутни .pst датотека или создаде нова.

Купив Outlook Увоз На Волшебникот бидејќи јас сум надградба од мразат На Windows Vista 7 кој не поддржува mail програма. Имав се користи за да Outlook Express па јас се користи за тоа е наследник во Vista која е Windows Mail и како што имаше организирано мои пораки во папки за разни комисии на кои јас ќе седат ми требаше многу за да се задржи она што јас веќе и на Windows-Пошта, изгледаше како да нема да имаат систем за извоз во разумен мода. Јас веќе имав Microsoft Outlook и ние открив вашиот програма која се однесува на е-пошта проблем и не работа восхитувачки.

Јас го користи за еднократен настан. Јас само купи МЕК (се ' уште се испраќаат). Јас сум бил со користење на КОМПЈУТЕР за години. Јас сум бил на Incredimail корисникот за многу години. Со цел да мигрираат сè да "имејл", Морав да ги добиете сите на моите Incredimail зачувани во формат компатибилен со Outlook 2007. Оваа алатка е наречен Incredimail Резерви Про v3.4. Оваа програма извоз Incredimail формат .eml формат. Јас потоа се користи за вашиот алатка за увоз на сите .eml датотеки во Outlook2007. Сега имам се на Outlook2007 и јас сум подесување мој сметки за да ги прочитате сите мои mail од Outlook2007. Јас сум ИТ професионалец и дека вашиот UI изгледа и функционира одлично. Јас ќе ви кажам дека мојот .eml датотеки презеде 2 1/2 часа за увоз во Outlook2007. Ако тоа ви кажува колку mail имам...

Имаме hudge износот на eml и msg архиви од нашите корисници се чуваат во бекап сервер. Се обидов со друг софтвер за увоз-маил датотеки во Outlook, но, наскоро стана досадно на долго обработка на време, да не зборуваме за висока цена. Јас почнав да бараат за алтернативна, и се најде Outlook Увоз на Волшебникот. Оваа програма е брилијантна, и трошоци, па малку. Јас не погледнав назад, и сум многу задоволен од тоа. Јас би сакал да ви се заблагодарам за вашиот одлична програма. Ние го користиме секојдневно и тоа е реално време-чувар.

Јас увезени 16000 emlx пораките кои беа откриени од избришани сандаче на Mac. Вашата алатка не исклучително добра работа, враќање, на сè, вклучувајќи прилози. Тоа беше полесно да го користите вашиот алатка на КОМПЈУТЕР отколку што се обидува да добие на увоз за работа на Mac, и бидејќи крајната дестинација беше Размена поштенско сандаче, ова е природен решение... ВИ БЛАГОДАРИМЕ. Моите пари и поминуваат.

Јас бев менува од Интелект mail на Outlook и таму не беше вграден начин (во Outlook) кој би можел да се најде за увоз или да се конвертира Интелект пораки. Вашиот производ работел совршено увоз над 20,000 пораки, одржување на мојот папка структура, и сè. Ме спаси дена од мачна и грешка склони работа. Така, ви благодариме за одличен производ!

Овој производ е прекрасно – Тоа е конвертира EML извоз Windows Mail датотеки директно во Outlook 2016 беспрекорно. Имав 10 илјади зачувани пораки во мојот inbox и 1000 е на испратени пораки на античката машина, Сите тие се сега на мојот нов КОМПЈУТЕР во малку повеќе од неколку часа. Голема работа!

Вашите коментари, предлози или идеи ќе биде многу вредни како што продолжуваат да се направат подобрувања на нашиот софтвер. Ние навистина го цениме вашето мислење. Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, прашања во врска со вашата цел, или ако ви треба помош, ве молиме не двоумете се да контактирајте го нашиот тим за поддршка.

Притиснете за Outlook Увоз волшебникот