Каде да се најде. PST датотека

26 октомври, 2012 Atie Uhan

Прашање. Јас го купиле примерок од вашиот Outlook Експорт алатка. Јас се обидувам да ја извадиме пораки од компјутер кој има три-маил сметките достапни во Outlook. Your product is наоѓање на прв план. PST сандаче (i.e. наоѓа Outlook профил стандардно) и работи перфектно. Ми треба за извоз на мејл од втората e-mail сандаче. Како можам да се оствари оваа задача? Ве молам да ми даде некои инструкции.

Одговорете. По правило Outlook извоз на волшебникот е конфигуриран да се извлече Outlook податоци од стандардниот корисник Outlook профил. Секоја од нив. PST фајлот на вашиот компјутер одговара на секој корисник, па можете да ја извадиме податоци, исто така, од надворешни. PST датотеки one by one. Прво треба да се најде каде Outlook продавници на pst датотека of specific profile.

Каде да ја најдат PST локацијата на датотеката? Како да се најде каде Outlook. PST датотека се чува?

If you don’;t know where your Outlook data files are stored you may:

  1. Работат на Microsoft Outlook користење на корисникот рекорд за пристап кои податоци треба да се екстрахира
  2. Десен клик за складирање име во Outlook фолдерите листа (врвот на папки дрво)
  3. Кликнете копчето Advanced
  4. Имајте на ум или се запишам на целосната патека и име на. PST датотека (Име на вредноста) и го користат како извор на податоци за екстракција

Ако имате повеќе кориснички профили, може да се направи истите чекори за нив да се перка секоја од нив. PST фајлот имате.

Како да ги најдете сите Outlook. PST на вашиот хард диск?

Windows оперативен систем е опремен со посебни пребарување модул кој може да помогне да се најде сите Outlook датотеки складирани на вашиот компјутер. Тоа е совршен начин да се најде било кој тип на датотеки, дури и недостатокот на Аутлук чување на датотеки (.PST) во вашиот компјутер. Само кликнете на Start, then Search –; For files and folders…; ; Сите датотеки и папки и да го користите името на датотеката *. PST да ги најдете сите PST датотеки.

Како да најдете PST датотеки веќе се користи од Outlook?

Click Windows menu Start –; Settings –; Контролен панел потоа кликнете на иконата пошта (контролен панел содржина), на испорака јазичето ќе IND сите PST датотеки кои моментално поврзан на Microsoft Outlook. Стандардно Outlook PST датотека е означена за реализација дојдовни пораки во неа.

Како да се најде. Pst датотека за складирање на Microsoft Outlook? Каде што на Microsoft Outlook продавници. Pst датотеките?

Коментарите се затворени.
ВП Socializer Aakash Веб