Рекоа за нас корисниците

30 август, 2013 Atie Uhan
oisoftwarepin80 Users Testimonials

Ние сме многу горди што многу луѓе од целиот свет го симнат нашите алатки и се пофали нашите одличен софтвер ( за Windows ) и услуги.

Отценети 4.9 на 5 ( 57 гласови ).

Дали имате некои добри зборови за да го споделат со нас? Ако е така, Ве молиме контактирајте не.

Сакав да се движи назад на MS Outlook 2010 од Thunderbird. Случува во текот разни форуми на вашиот производ, а друг беше препорачува. Кога тестирање на друг производ беше да fiddly но замина на индивидуални e-mail како EML формат, кој се отвора како прилог во Outlook. Ова е добар производ.

Означи Томас

Ви благодарам многу за добар производ Јас работев како шарм, а наскоро и јас ќе треба дополнителна лиценца.

Андерс Двете

Мојата причина за купување на вашиот софтвер е за увоз на мојот Mac OS X пошта во Outlook на мојот нов компјутер. Тој работел беспрекорно!

Стивен Тејлор

Ми требаше да ги преземе сите мои пораки од мојот Mac пошта во Outlook на PC. Софтверот работеше добро и едноставен за употреба.

Ben O’;Donnell

Outlook Увоз волшебникот врши совршено кога ми требаше за увоз на датотеки од Thunderbird на Outlook. Сега, Јас треба да се исчисти мојот компјутер и да ги отстрани непотребни програми / материјали. Ви благодариме за добра програма.

Даглас Treadway

Вашата апликација лесно ми дозволи за увоз на илјадници пораки од други извори во Outlook. I needed to create a comprehensive PST file from multiple sources and your app did the trick perfectly and effortlessly…;.благодарение!

Џеј Markanich

I have over the years used several e-mail programs –; Outlook Express, Thunderbird, Лилјак и Barka. Тоа беше лесно да имигрираат од О.Е да Thunderbird и повторно да се TheBat дека беше можеби најмоќниот од сите нив. За жал, тоа е против HTML-форматирање па јас се пресели во Барса дека на многу начини беше идеален за мојата цел со еден исклучок, тоа не беше во можност под одредени услови за да го направи мојот национален карактер сет (Дански) правилно. Развојот на Барса / Poco сега престана па морам како последна resortturned на Outlook (2010) и јас сакав да внесуваат моите пораки од TheBat и Барса и да го затворите оние поглавја. Outlook Увоз волшебникот се чинеше дека се единствено решение. Тоа беше релативно безболна за увоз од TheBat, веројатно резултат на дизајн филозофија од програмерите, но Барса бара користење на mbox Конвертор. Јас увезени повеќе од 50,000 пораки и сите беа точни (!).

Mogens Холст

Вашиот софтвер ме спаси многу време и влошување. Еден пријател беше користите Outlook Express како поднесување систем, &; имаше илјадници пораки во десетици папки- за 6 МК сите заедно. Изгледите за увоз на целиот хаос во Outlook беше и застрашувачка и депресивно, бидејќи вграден во Outlook Конвертор на изгуби во 2 МК. Успеав да ги изнесете на OE папки во msg датотечниот систем, и вашиот софтвер го зеде од таму. Јас со задоволство би го платил малку повеќе за способноста за увоз на PST директно од О.Е DBX кошница, but I’;m not complaining. Со среќа да ви,

Конрад Tillman

Kristy Лин

Сакав да потрае некое време да ти кажам колку Outlook Увоз волшебникот спаси ден за мене! Јас го имав истиот компјутер со години и имаше сите мои изгледи пораки запишани на тој компјутер. И, денот конечно дојде каде што компјутерот само е потребно да се замени (мојот стар компјутер беше 10 години!). I didn’;t want to lose all my emails that I had stored over the years and had no idea where to start even trying to get them to be on my new computer. Никој не знаев или се нарекува беше во можност да одговори на прашањето за мене, па почнав да бараат на интернет за решение. That’;s when I came across Outlook Import Wizard.

Прочитајте повеќе ...

Јас го купиле овој производ и беше сигурен за тоа како тоа се случува да работат. Бев пријатно изненаден од тоа колку лесно на програмата беше да се користи и мислев дека тоа е одлична вредност за парите. Да се ​​направи скратам приказната, Јас завршив подршка мои пораки со излез на надворешен тврд диск и со користење на Outlook Увоз волшебникот за да ги донесат во текот на мојот нов компјутер. Целиот процес беше лесна и безболна, Јас сум навистина благодарен што некој создаде таква прекрасна производ кој може да им помогне на луѓето во мојата ситуација. Ако имав прашањето за покренување на над пораки, Знам дека другите мора да го имаат истиот проблем како и!

На други алатки на сајтот изгледа само како добри, и јас всушност се качил напред и купи Outlook Обнова волшебникот како и. Имав неколку случаи каде се моите. PST и. OST датотеки стане корумпиран и оштетени и јас го изгуби пристапот до мојата е-маил. Трчам онлајн бизнис и што имаат навремено е-пошта е од најголема важност за мене. Овие две алатки се во голема мера помогна да се осигури мојот мир на умот, како и мојот продуктивноста.

На. Петерсон

Отидов до форум Thunderbird и опишани моите проблеми, и во рок од 10 минути имав одличен преземете add-on за Thunderbird. I used it yesterday and then used your program and had terrific success. Everything I wanted to move from Thunderbird to Outlook 2010 (освен моето обраќање книга) отиде само како масна како би можело да биде. Thank you very much for your kind offer of assistance. I will be glad to tell others of your and your company’;s good work.

Даг Treadway

Мој миграција е сега затворен, благодарение на вашиот софтвер. Јас се користи Outlook Увоз да се претворат во врска со 10,000 emails located in hundreds of directories and Outlook Export Wizard to convert my .pst archives –; повторно повеќе од 10,000 пораки. My Mac has indexed all these files with Spotlight –; тоа не беше автоматски направено, но јас успеав да ја принудат да го стори тоа. Јас сум сега се подготвени за 2011 со сосема нов Apple животната средина. Уште еднаш Ви благодарам многу за вашиот вредни поддршка на и исклучителни реактивност! Ви посакувам и целата Outlook Увоз тим многу радосен и успешна година 2011!

Џоел

Бев користење на Windows Live Mail, која случајно одлучи да не работат еден ден. Па јас итно се потребни за да ги вратите сите. Eml датотеки и профили од Windows Live Mail во единствената други работни внесувачот на Е стан, што имав, која беше Outlook 2007. Вашиот Outlook Увоз Волшебник не ја заврши работата совршено, брзо враќање на стотици и стотици пораки во Outlook реплицира на оригиналната папка структура имав. Тоа буквално го спаси денот. Многу благодарам за многу корисни и функционални стан. Само треба програма за сега при која се отстранува дупликат пораки низ неколку под-папки.

БА McEwen

Софтвер се користи за еден од моите деловни корисници кои беше надградба на неговата Прикажи ги базирани лаптоп на нови Windows 7 Laptop. Was using Windows Mail и ние потребни метод за пренос на овие пораки во текот на Outlook 2010. Thought the software was great, лесно да се користи и што е најважно не она што го рече тоа ќе го направи. Многу благодарност за многу корисна алатка.

Стив Фишер

2МК на е-мејл додадени фајлови беа успешно обновен. Веројатно најдобро $40 Што некогаш сум го трошиме на софтверски!

Питер Шмит

All too frequently customer service and software don’;t mix. НЕ ТУКА! Service should be this company’;s first name. Го искусив предизвици во мигрирање од Live Mail на Outlook (што го прави малку смисла, бидејќи тие се производите на Microsoft и да го оставите на потрошувачите висока и сува). Outlookimport поддршка остана со мене секој чекор од патот кога ми се потребни. Постојат повеќе скапи опции за нето, но јас сум повеќе од задоволна за да ја одбрале оваа компанија. Вредноста е неверојатна.

Дејв Хансен

Јас сум фан на Mozilla’;s Thunderbird e-mail клиент и го користи на мојата работа компјутер за години. Неодамна, сепак, мојата компанија инсталирано Exchange Server да се справи со нашиот e-mail хостинг (тоа претходно беше преку трети лица вршители на). Така, со цел да ги искористат предностите на големите можности на нашите Exchange Server, Морав да мигрираат од Thunderbird на MS Outlook. Во потрага по лесен начин да се оствари ова, Сфатив дека не бев сам во потребата да се конвертира од Thunderbird на Outlook, и јас бев малку изненаден што се чини дека не постои едно решение за ова. Јас прв пат мораше да се convert Thunderbird’;s mbox files to eml, , а потоа го користите Outlook Увоз волшебникот софтвер за увоз на eml датотеки во Outlook. Вашиот софтвер е лесен за користење и се чинеше дека работат добро.

Овен Џонсон

Имав многу добро искуство со Outlook Увоз волшебникот V.3 И цената платив беше многу добра вредност за време и нерви чував. Имав УСБ со. Dbx додадени фајлови од Outlook Express v.6 на друг систем. I turned them into .eml files –; more on that below –; и се користи Outlook Увоз да ги доведе во Outlook 2007. По успешното увоз, Најдов иста папка структура во Outlook дека сум имала во мојата работа извоз датотеки, with all converted emails intact…;
Јас исто така се користи бесплатна програма да се преобрати. Dbx датотеки. Eml датотеки. Тоа е dbxconv.exe. На dbxconv ​​конвертира 10,616 пораки за само неколку минути и вашата програма ги донесе во правилна датотека структура во Outlook во околу 12 минути. Споредете дека за да на неколку часа се потребни од страна на постар компјутер трчање XP и Outlook Express за извоз во. Dbx додадени фајлови во соодветен директориум дрво.

Рик Lohmeyer

Ми требаше за брзо испратите содржината на pst датотека за Google Apps. Вашиот Outlook извоз софтвер не е доволно.

Џенифер Holman

Производот е голема и ми помогна да се ажурира мојот поштенски сандачиња од Windows пошта на Outlook. Одличен производ!

Роберт Francomano

По користењето Mozilla Thunderbird за неколку години сакам да го искористам MS Outlook повторно. Причината е тоа што јас го купив мобилен телефон кој може да се синхронизира со Outlook. It won’;t синхронизира со Thunderbird. Outlookimport работи фантастично, работата беше направено совршено и, за мене важно, без грешки. I’;ve got all my emails imported in Outlook. So I’;m really satisfied. Извини за мојата лоша англиски, I’;m Dutch.

Рон Niessen

Го искористив волшебник како начин да се увоз eml датотеки во Outlook. Основа, мојата компанија ни се пресели во Outlook, и јас сакав да се добие пораки од Thunderbird под Outlook како и. Сега имам сите мои стари мејл и сегашните е-мејл под Outlook на еден компјутер. Тој работел парична казна. I can’;t really say too much as I was following instructions I found on the web on how to do this with outlookimport. My initial reaction was that it probably wouldn’;t have been obvious, ако не ме имаше инструкции. Се чинеше како да сум заобиколувајќи на главната страница да се направи на увоз. For what that’;s worth…;

Боб

Hi, Јас се обидував еден mbox да eml converter but it didn’;t deal with a folder structure which meant converting folder by folder of which I probably had over a 100, Увоз од Outlook волшебникот се појави да управуваат со папка структури без проблем и за тоа ми требаше за 5 минути да се направи конверзија. Во вредност од цената во заштеда на време сам.

Симон

Производот не се надевав дека ќе, и јас сум најмал благодарни за тоа. Имам Windows пошта 7 through Vista Home Premium. Somehow, someway, e-mail програма започна паѓа пред две недели во секое време се обидов да компонира е-маил (или одговор / напред). There’;s no fix, either. With several messages and folders already established, I was very much concerned I would lose them all. Even more troubling, без разлика дали го одбрав да се користи повеќе напредни контакт софтвер или не, Јас сè уште имаше да мигрираат моите сметки, папки, and emails. Your program allowed me to do that successfully without needlessly spending more money. Thanks to your program, Јас бев во можност успешно да мигрирате се непроменети за некоја постара верзија на Outlook. Ви благодариме!

Реј LeCara, Jr.

Јас купи вашата програма како што јас штотуку ажурирани мојот оперативен систем на Windows 7 Поглед од. Сакав да внесуваат сите мои стари зачувани пораки во Outlook. Како што знаете на Windows 7 не имате mail Мајкрософт програмата повеќе, па Outlook Увоз волшебникот навистина ми помогна. The cost of the program compared to the cost of my own time was a real time saver and the low price made it even more attractive…;..Фактот дека тоа функционира толку добро и брзо беше, исто така, голема предност за мене. Мојата единствена предлог ќе биде да се види дали може да направи реализација на програмата за увоз на Виста контакти во Outlook, како и.

Бернард Draper

Јас се користи вашиот софтвер да се заклучи миграцијата на мојот пораки од Thunderdbird (Ubuntu) да Win7-64 Outlook. Твојот малку алатка направија работа лесно. I’;m very glad ’;cause I was frustrated spending hours looking for a solution (in forums…;) без наоѓање на нешто и за само малку сметка сè беше завршен во минути.

Хенри Tourneur

Јас увезени 16000 emlx пораки кои беа извлечени од избришани сандаче на Mac. Вашиот алатка беше на исклучително добра работа, враќање, сè, вклучувајќи прикачувања. Тоа беше полесно да го користите вашиот алатка на PC отколку што се обидува да го добиете увоз да работат на Mac, и од крајната дестинација беше Размена сандаче, ова е природен решение.. ВИ БЛАГОДАРАМ. Моите пари и трошат.

Tue Barfod

I wanted to convert all of my .eml email files from “;Windows LIVE Mail”; into my new install of “;Microsoft Outlook 2007″;. Вашиот софтвер го направи овој многу брза и лесна задача. Јас само посакувам да имаше повеќе потреба од тоа. А многу среќен клиент ништо помалку. To my knowledge and use of the program it’;s running in a very stable and capable manner.

Dale

Старите на новите. Требаше мојот стар Виста, Windows Mail, префрлени во текот на мојот нов лаптоп, Windows 7, и конвертира од Windows Mail да Outlook. Ова беше постигнато со вашиот стан. You have a big with BestBuy’;s Geek Squad, низ целата земја.

Стив Conlin

I used Outlook Import Wizard to import and covert my Windows Mail (eml) да Outlook PST, бидејќи мојата иднина надградба до Windows 7 ќе не се вклучени вграден e-mail програма. I’;m sure, уште еднаш луѓето да сфатат тоа кога тие се направи надградба, ќе бидат видливи повеќе бизнис. I found your software while doing an internet search and it appeared high up in my Google search. Софтверот не точно она што сакав. Тоа беше голем дел од софтверот и тоа го правеше она што го рекламира.

Кит Козак

Поради стекнување на мојата компанија, Јас сум се движат од користење на амбиентот на Mac да користите Outlook повторно. Така, јас сум се движат во текот на папки на е-мејл историја од амбиентот (.сандаче) назад кон. PST фајлот на Outlook. На само предлози ќе морам ќе биде да се биде во можност директно да конвертирате. Сандаче на. PST ќе биде навистина, навистина кул и ме спаси многу време.

Даг

Јас купи вашата програма како што јас штотуку ажурирани мојот оперативен систем на Windows 7 Поглед од. Сакав да увоз сите мои стари зачувани пораки во Outlook. Како што знаете на Windows 7 не имате mail Мајкрософт програмата повеќе, така Outlook Увоз Волшебник навистина ми помогна. The cost of the program compared to the cost of my own time was a real time saver and the low price made it even more attractive…;..Фактот дека тоа функционира толку добро и брзо беше, исто така, голема предност за мене.

Бернард

Јас се користат вашиот производ за многу специфичен проблем кој мислам дека многу потрошувачи се случува да имаат, а тоа е конвертирање од Windows Vista пошта до сега прозорци 7, кој нуди или Windows Mail живеат (бескорисна) или да додадете Outlook, па морав да се купи ПРЕДВИДУВАЊА, и Outlook не сакате да го внесете Виста пошта директно, па морав да конвертирате мојот dbx додадени фајлови во текот на една PST додадени фајлови: за Outlook за да ја признае мојата пошта, така јас бев во можност правилно да го внесете, Зошто Мајкрософт не мислам на тоа јас никогаш нема да знаеш, туку и на тоа типичен, that’;s all I can say about Microsoft. Ви благодариме за вашите производи, тој го спаси 10 години бизнис-мејл историја.

Ричард Bowser

I was having continuing Microsoft Vista operating system problems on my daughter’;s laptop computer and decided to upgrade it to Windows 7. Пред инсталирањето на Windows 7, Јас разбрав дека Новиот оперативен систем не се имате било какви поддршка на e-mail софтвер изграден во него како се сите претходни Windows оперативни системи не, и на тој начин бара употреба на посебен мејл софтвер, Outlook, итн. Јас погрешно претпоставува тоа значеше дека морам да се создаде нов багаж папка во документите и да се движат и да ги зачувате сите на нејзиниот е-мејл адреси и е-мејл фолдерите кои беа во мојот маил во оперативниот систем Vista пред вчитување на Windows 7. Тоа беше лоша претпоставка. Во тоа, нејзините ново чуваат мејл фолдерите кои не беа во формат (PST) дека Office Outlook можат да ја увезат. Како што подоцна сфатил, ако јас не се пресели и чуваат нејзиниот мејл фолдерите во Документи, во текот на инсталацијата на Windows 7 овие е-мејл датотеки и папки ќе автоматски се конвертираат во формат Office Outlook можат да ја увезат. Имајте на ум: Windows 7 само ќе го поддржи Office Outlook ако е 2003 или понова верзија.

Конечно, по многу часови на обидот за внесување на старите е-мејл датотеки и папки, (1GB) стана јасно дека не може да се случи во формат што беа во. По повеќе истражувања, Научив на вашиот Outlook Увоз волшебникот софтвер. Вашиот софтвер зачувани на денот и по симнувањето тоа, Јас бев во можност лесно да реформатирате сите стари email во формат PST и потоа увезете во Outlook. Тој работел совршено!

I don’;t know how many others out there in the do-it-yourself computer land will make the same mistake as I did when upgrading to Windows7, но, ако тоа, Се надевам дека брзо ќе се дознае за вашиот Outlook Увоз волшебникот софтвер. Продолжи со добрата работа.

Џим McCool

Го најдов Outlook Увоз Волшебник поради тоа што Мајкрософт падна топката кога тие го отстраниле Windows Mail од Windows 7. Тие не се изгради во Конвертор на новиот оперативен систем, и заборави дека не се сите Излетал да се купат најновите Microsoft Office или Microsoft Outlook да одат заедно со новиот оперативен систем. Имам канцеларија 2003 и таа верзија на Outlook не знае како да се увезуваат. eml датотеки. Истрчав на Upgrade советник и да се следат сите мерки на претпазливост. It seems like this should have been flagged as “;Things to do before upgrading”; Немаше корисни Работни околини во форумите, освен да извезува датотеки во Outlook формат од Windows Mail. Овој само што ќе биде корисни совети пред надградба, бидејќи на Windows 7 отстранува Windows Mail во текот на инсталацијата. Имав среќа да го најдете вашиот софтвер, додека во потрага по решение за мојот проблем. Јас го презел демо и се обидел тоа на неколку датотеки. Тој работел подобро отколку што очекував, па јас го купиле лиценца и претворена сите мојата е-маил. Јас, исто така ценети разумна цена.

Стив

I had backed up all my ‘;Windows Mail’; во Windows Mail формат пред инсталирањето на Windows 7 на нов хард диск. Couldn’;t work out how to restore emails into Outlook (I hadn’;t realized Windows Mail was not included in Windows 7!). Вашиот софтвер е лесен за користење и реши мојот проблем.

Тони

Требаше да се движат околу 26Gb пораки од Mozilla Seamonkey. Сандаче додадени фајлови: да се разменат сандаче за Outlook. Таа отиде и, и прилично брзо.

Марк

Јас бев со користење Winmail во Vista Ultimate и промени на Windows 7 која не знаеше да ни e-mail програма инсталира како дел од оперативниот систем. Јас инсталирано MS Office 2002 во кој се користи Outlook 2002. По користење на вашата програма бев во можност лесно да ги внесете сите мои пораки од Winmail во Vista Ultimate да Outlook 2002. Одлична програма и лесен за употреба.

Рон

Outlook Увоз Волшебник ми помогна многу конвертирање од Thunderbird да Outlook пошта формат. Didn’;t miss anything, навистина, само се користи за оваа единствена цел уште, сигурни дека ќе го користат во иднина, ако таа ги опфаќа потребата.

Oystein Hogvard

Јас извоз на фајлови од Архивер Barracuda и не можеше да го добие за извоз во PST, но може да се добие тоа за извоз во eml. Barracuda беше затворена за помош и јас не сакам да се чека до следниот ден и купив вашиот софтвер да конвертирате eml да PST. Тоа ми помогна брзо. Ви благодариме.

Крег

Јас инсталирав Windows 7 на мојот компјутер пред една недела. Само откако ќе изврши чиста инсталација дознав дека Windows пошта и Outlook Express веќе не се употребливи во Win 7. Бидејќи јас ги сочувала сите мојата е-маил во. Eml формат, И јас бев прикован во потрага по начин за пренос на оние пораки на Outlook. Вашиот софтвер работи совршено и ме спаси многу главоболки, и цената беше во право премногу. Ви благодариме за заштеда на мојот задник.

Hazen

Тој работел брилијантно во мојата апликација, ; особено на рекурзивен опција која конвертира вгнездени папки. Да се ​​биде во можност да одат директно од mbox да PST формат ќе можете да победи многу бизнис. (Се обидував да извезува податоци амбиентот на Mac во Outlook 2003.) Ви благодариме.

Lee

Outlook увоз ми помогна увоз Windows Mail (e-mail клиент на Виста) .eml датотеки на Outlook (на Win XP). Како што можете да видите, рудникот е Необичниот случај. Јас се преселив на една постара оперативен систем, но на многу пософистициран mail клиент. Microsoft алатки е она што тие се, Не можев да најдам начин да се истакне Outlook за да на Windows датотеките со пошта со цел да се направи за увоз. Outlook увоз направив ова беспрекорно. Дури и во папката организација била сочувана. Што ми се допаѓа најмногу е тоа што ви овозможува увоз на вашата моментална. PST датотека или да креираш нов една. Велики! Само продолжете така!

Ананд

Купив Outlook Увоз Волшебник бидејќи јас сум надградба од омразените Vista на Windows 7 која не ја поддржува програма за пошта. I had been used to Outlook Express so I used it’;s successor in Vista which is Windows Mail and as I had organised my emails into folders for the various committees on which I sit I needed very much to keep what I had already and Windows Mail seemed to have no system of exporting in a sensible fashion. Јас веќе имал Microsoft Outlook и откривме вашата програма која се однесува на го внесувачот на Е проблем и не ја заврши работата восхитувачки.

Сенди Picot

Го користи за еднократен настан. Јас само купи MAC (уште се испраќаат). I have been using PC’;s for years. Јас сум бил на Incredimail корисникот за многу години. In order to migrate everything to “;iMail;, Морав да ги добиете сите од мојот Incredimail зачувани во формат компатибилен со Outlook 2007. Оваа алатка се нарекува Incredimail Backup Про v3.4. Оваа програма извезува Incredimail формат да. Eml формат. Јас тогаш се користи вашиот алатка за увоз на сите. Eml датотеки во Outlook2007. Now I have everything on Outlook2007 and I’;ve setup my accounts to read all of my mail from Outlook2007. Јас сум ИТ професионалец и дека вашето адаптери изгледа и работи одлично. Јас ќе ти кажам дека моите. Eml датотеки зеде 2 1/2 часа за да се увезе во Outlook2007. If that tells you how much mail I have…;.

Брус Speidel

Еден пријател претрпеа делумни штети на хард дискот на Виста опремени компјутер. Тој се користи Виста Winmail за неговиот е-маил. Јас бев во можност да го спасат го внесувачот на Е додадени фајлови од хард дискот, но немав пристап до компјутер Виста. Тој решил да користите Windows XP. Јас се користи вашата програма успешно да внесуваат својот датотеки во Outlook. Мојот пријател имаше речиси 8GB на е-мејл додадени фајлови (смешно знам), и како што открија Outlook. PST додадени фајлови се ограничени на максимум од 2GB. Јас бев во можност да се подели неговите датотеки во 5 многу, и да се создаде 5 одвоени. PST датотеки, кој потоа увезени во Outlook едно по едно време. Ви благодариме за навистина корисно парче софтвер.

Иан Тод

Јас се менуваше од интелект за да Outlook и немаше вграден начин (во Outlook) кој би можел да се најде за увоз или претворање на интелигенција пораки. Вашиот производ работел совршено увоз на повеќе од 20,000 пораки, одржување на мојата папка структура и сешто. Ме спаси дена од досадни и грешка склони работа. Така, Ви благодариме за одличен производ!

Рик Braunberger

Морав да го користите Thunderbird преносни за неколку недели, како моите главни компјутер беше долу. Јас reinstalled сè и морав да мигрираат мојот пораки во таа клиентот да ја Outlook инсталација. Јас го користам 7 e-mail сметки / Бизнис, така користење на Outlook Увоз Волшебник was not an option, Јас треба да имаат сите нив заедно. Така, I exported thunderbird’;s emails to .eml and then import them to Outlook.

Игнасио Gaxiola

I used you software too help me import all my folders and email from thunderbird to outlook imported as .eml after exporting them from thunderbird. Thank You.

Дејвид Pummell

Outlook Увоз волшебникот работеше само како што рече ти. Одличен производ Тоа ми го спаси животот.

Мајк Гарднер

Јас се користи софтверот за пренос на папки од Incredimail на Outlook. Тоа функционираше добро. I’;m quite satisfied with the software, it’;s going smoothly and straight forward in eml на Outlook trasferring процес.

Лоренс Фреј

Софтверот е голем. Ние го користат како судски постапки за поддршка алатка. When we get client emails produced to us natively as .msg’;на, можеме да ги собере сите нив во една. PST датотека, па на адвокати ќе ја разгледаме користење на Outlook. Ние особено се допаѓа функција која се сеќава на структурата на папките. Убаво производ. Добредојдовте на Елејн Купив софтвер да биде дел од решението за многу специфичен проблем: Требаше да мигрираат пораки од Thunderbird (сандаче формат) на Линукс на Outlook 2007 на Windows 7 RC1…;

[ кликнете овде за да прочитате целата приказна ] Џонатан

Имавме. PST фајлот што доби оштетени така што се користат програма за да се опорави што од оштетени PST датотека, сепак, во овој пример ние беа потребни за да се конвертира се што е во Outlook Express формат. Сите пораки беа во. Eml формат и таму беше 20,000 од нив, па вашиот софтвер беше фантастично и беше во можност да го конвертирате сите датотеки и увезени нив совршено во Outlook 2007. Овој софтвер не спаси извонреден количина на време и беше брз и ефикасен.

Laura

Софтверот го направија токму она што ми требаше. I’;ve switched to a full Outlook client under Windows 7 сега дека Windows Mail стан си оди. Сите податоци од Windows Mail беше успешно импортирано. Во овој момент, Јас целосно задоволни. Род

Ви благодарам многу! Вашата програма е неверојатни и ми овозможи да се стави на сите мои пораки со Outlook. Дефинитивно вреди купување.

Велимир Јанковиќ

I’;ve maintained email accounts across several email clients and wanted to consolidate everything to Microsoft Outlook. It’;s truly a pain trying to manage email messages across multiple email clients without your the eml to Outlook converter. Лесен за користење и евтини. Тоа го прави се што сакам. Голема работа! Дополнително благодарност за поддршката. Меган Фокс [ comcast.net ]

Ви благодарам многу за создавањето на софтвер. Ние извлече голем број на пораки од едно PST врз основа на критериумот за пребарување. Ние потоа увоз на извлечена пораки во нов PST можеме лесно да пошта надвор за ревизија. Ова ни го спасува голема количина на времето како што ние повеќе не треба да креирате папки за секоја е-маил. (as outlook is a pain and won’;t import folders!) Chris

Имаме hudge износот на eml и msg Архива од нашите корисници се чуваат во backup сервер. Се обидов со друг софтвер за увоз-пошта датотеки во Outlook, но набргу стана досадно на долго време за обработка на, да не зборуваме за висока цена. Почнав да бараат алтернатива, и најде Outlook Увоз волшебникот. Оваа програма е брилијантен, и трошоци толку малку. I haven’;t looked back, и сум многу задоволен со него. Јас би сакал да ви се заблагодарам за вашиот одлична програма. Ние го користиме на дневна основа и тоа е во реално време-сејвер.

Јас Danilevski

Имам купив и се користи Outlook Увоз волшебникот за неколку дена и морам да кажам како брилијантен овој софтвер е. Your team have done a wonderful job –; прави мојата работа, па многу полесно, особено да бидат во можност да го конвертирате директориуми на хард дискот за да Outlook фолдерите. Ви благодарам многу за врвен производ со многу прифатлива цена.

Sam млади

Јас сум бил во потрага по алатка за претворање на мојот e-mail EML датотеки во Microsoft Outlook. Најдов на Outlook Увоз Wizard и успеа како за увоз на сите мои EML датотеки вклучително и на структурата на папките во секунди. Брз и лесен за користење и лесен за користење софтвер.

Andrew

Јас бев во вид на услови за да добие директориум структура на пораките во Outlook PST. Бев успешен, а правобранител беше исклучително среќен со се сврти време. Ви благодариме.

Џим

Вашите коментари, предлози или идеи ќе биде многу важна како ќе продолжиме да се направат подобрувања на нашиот софтвер. Ние навистина го цениме вашето мислење. Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, прашања во врска со вашата нарачка, или ако ви треба помош, Ве молиме не двоумете се да контактирајте ја нашата поддршка тим.

Притиснете за Outlook Увоз Волшебник

Коментарите се затворени.
ВП Socializer Aakash Веб