The smartest, most effective solutions for Importing, Exporting and Recovering all of your Outlook mail data.

Извоз Outlook пораки и контакти со Outlook извоз на волшебникот

Извоз Outlook пораки и контакти со Outlook извоз на волшебникот

Извоз Outlook пораки (PST до EML) со алатката Outlook извоз на волшебникот. Волшебникот Outlook извоз е мулти-функционални извоз и конверзија алатка која ви овозможува да се извлече Outlook PST додадени фајлови и спаси овие податоци во голем број на формати.

Мора да извоз Outlook пораки во EML и MSG датотеки от дури и Word документи? Сакате да ги споделите извлечена Outlook пораки на интернет и им се потребни во формат HTML? Во потрага по начин за пренесување на пораки и контакти од Outlook да алтернатива е-мејл клиент? Сметаат дека е направено!

Export Outlook messages and extract Outlook contacts with Outlook Export Wizard

Волшебникот Outlook извоз е еден од нашите најпопуларни и прагматични производи за датум за извоз на податоци Outlook. А мулти-функционални Outlook извоз и алатка за конверзија, Волшебникот за извоз ви овозможува да ја извадиме на содржината на Outlook PST додадени фајлови:: извоз Outlook пораки, контакти, календар, белешки, додатоци и ги зачувате податоците во неколку формати.

Every item that can be housed in Outlook is exportable and can be converted with this one tool. Email пораки, белешки, календар задачи, journal items and контакти ; nothing is out of reach for the Волшебникот Outlook извоз. Once exported, these files are accessible for conversion to be edited, published and processed by other third-party programs. дополнително, на Волшебникот Outlook извоз is a sophisticated backup tool, можност да се олесни датотеки се пристапува од страна на соодветните уредници.

Превземиfor Windows 32/64 bitкупувањелиценца кодот онлајн

Don’;t ever feel like your information is stagnant –; да се движи и да го претворите, брзо, лесно и affordably со нашиот Волшебник за извоз!

Ќе може да очекуваме да се:

 • Structure preservation –; кога ќе се изнесе, заглавија e-mail и други податоци остануваат непроменети. Тоа ги вклучува вашите додатоци, од, До, Испрати Датум заглавјето и предмет линии, само за да именува неколку
 • Multi-functionality –; Волшебникот за извоз може да работи со Outlook профили и самостојна PST додадени фајлови кои живеат на вашиот хард диск
 • Multiply output formats for different items you export –; се чувствуваат слободни да избираат меѓу различни формати на датотеки за секоја од точките извезувате. Или едноставно ги собереш на еден формат на датотеката што сакате сите ваши елементи да се обработи во
 • Multi-format compatibility –; EML, MSG, RTF, HTML, VCF (vCard), TXT, MHT, ВЦС, (vCalendar), ICS (iCalendar) и TNEF

ГЛАВНИ Перспектива ИЗВОЗ АЛАТКА карактеристики вклучуваат:

 • Лесно извоз на Outlook * .msg-мејл пораки на Лилјакот! И други е-мејл клиенти RFC822-базирани
 • Рекреираат на почетна структура на сите ваши Outlook под-папки врз неколку кликања на глувчето. Или едноставно да ги извезете сите ваши податоци во еден директориум на вашиот избор
 • Full extraction capabilities –; тоа значи дека записите во календарот, e-mail порака, белешки и други предмети кои се вадат во соодветните папки
 • Филтер пораки со неколку клучни параметри на пример, приврзаност и порака големина
 • Конвертирај Outlook ставки на Microsoft Word FRT формат за уредување и издавање
 • Зачувај е-мејл пораки, како HTML датотеки за објавување на веб
 • Конвертирај Outlook поштенски сандачиња на MHT формат (PST две MHT), додека зачувување HTML форматирање, вградени графика и други предмети, кои може да се користи за презентации еден начин за архивирање
 • Enjoy multi-platform compatibility when exporting from Outlook profiles and stand-alone PST files of Unicode and ANSI formats in Outlook 97, 98, 2000, 2003, 2007 and 2010

Outlook Export Tool, extract Outlook emails, export Outlook contactsПреземете го нашиот демо верзија или купување на лиценца ; што и да одлучат, го прават тоа денес и нека уште еден од нашите програми Outlook Волшебник за работа магија на вашите задачи!

Важна забелешка: Outlook волшебникот алатката за извоз не работи со оштетени или оштетени PST датотеки и да се извлече само податоци од здравствената PST датотеки и кориснички профили Outlook. Ако вашиот PST датотека не може да се отвори со MS Outlook, Ве молиме да користите PST закрепне алатка и поправка на оштетени PST прв.

 ;