Најумен, повеќето ефективни решенија за Увоз, Извоз и Наплата на сите на вашиот Outlook mail податоци.

Outlook Увоз На Волшебникот

Заштеда на Време и Напор Увозот на E-Mail во Microsoft Outlook.

EML to PST ConverterOutlook Import Wizard, [ ПРЕЗЕМЕТЕ ] апликација која овозможува увоз на e-mail на .EML, .EMLX и .MSG формати зачувани од други e-mail клиенти во Microsoft Outlook со извонредна леснотија.

Outlook Import Wizard работи како eml да pst и msg да pst конвертор кој вграден модул за основно интегритет провери. Тоа овозможува увоз не само пораки, но исто така и прикачени датотеки. И згора на сето тоа, Outlook Import Wizard овозможува зачувување на папка структура, додека увозот на e-mail, што е особено погодно за увоз на резервни копии.

The package also contains a bonus –; бесплатен mbox to eml converter.
Со помош на оваа бесплатна алатка што може да се извлече пораки од *.mbox датотеки за иднината увоз на Outlook.

На Outlook Import Wizard е поддршка за да работат во пар со 64-bit edition of Microsoft Outlook. Брз и прецизен Outlook importing tool is powered with set of options and filters which make possible to filter emails by date, size and attached files. The Email Preprocessing Engine converts the emails encoded by the Mac OS и Unix applications on the fly.

Преземетеfor Windows 32/64 bitКупувањелиценца кодот онлајн
Get it from CNET Download.com! ;Get it from CNET Download.com!

System Requirements: Microsoft Windows 7, Windows 8.1, or Windows 10 (32 or 64 bit), Microsoft Outlook 97-2016 for Windows, (32 or 64 bit). Source files of compatible format.

The special Серија На Владата allows to setup a batch queue and transfer email archives into several .pst датотеки одеднаш.

Outlook Import Wizard Карактеристики:

Outlook Import Wizard ; лесен за употреба алатка која им овозможува да го копирате eml и msg датотеки на Outlook вклучувајќи ги и папките структура, служи како eml to pst converter, трансфери eml додадени фајлови во Microsoft Outlook, увоз EML датотеки на Outlook додека задржување папка структура,.

 • Увоз на e-mail додадени фајлови во Microsoft Office Outlook
 • Увоз и конвертирате фајл системот Директориуми на Outlook Папки
 • Увоз eml додадени фајлови во Outlook, увоз msg додадени фајлови во Outlook
 • Се конвертира eml да Outlook .pst Лична Чување дури и заштитени со лозинка
 • Увоз архивирани е-маил пораки снимени од страна на други програми
 • Се конвертира .eml да .pst, се конвертира .msg да .pst
 • Креирате нови под-фолдер за секоја увоз сесија со времето печат
 • Зачувување папка структура, додека увозот на датотеки во MS Outlook
 • Увоз eml датотеки во стандардниот Outlook PST профил, децата без родители PST датотека или новосоздадените PST датотека
 • Увоз на филтри: ограничување на датотеки со големина, исклучува или вклучува прилози итн.
 • Опциите за увоз: да креирате потпапки структура или увоз на сите пораки во една папка
 • Опција да се увоз msg датотеки како RFC 822 формат
 • Препроцесирачка опција за пораки снимени од Unix и MAC OS компјутери.
 • Инсталацијата ги вклучува слободни mbox да eml конвертор (Бесплатни пошта конвертор поддржува: Entourage .mbox, Incredimail .imm, Mac Mail .dat, PocoMail, MailCopa .mbox, The Bat! .dat Turnpike – Berkeley Mail .txt, Thunderbird, се конвертира mbox да pst)
 • Mac OS X .EMLX датотеки со формат поддршка
 • Уникод PST датотеки поддршка, може да креирате .pst датотеки повеќе од 2Gb и 4Gb, Outlook 2007 support
 • Уникод MSG датотеки создавање поддршка до конвертирање пораки да MSG формат
 • Вграден-во-пошта конвертор eml да msg, msg да eml. Се конвертира eml датотеки на rtf, msg, pst, html, txt.
 • Увоз eml датотеки на било која верзија на Microsoft Outlook дизајниран за Windows Оперативен СИСТЕМ.
 • Серија За Обработка режим {прочитајте повеќе за Серија на Владата}
 • И двете 32-bit и 64-bit верзија се вклучени! Outlook 64-bit now supported!
 • Multilanguage GUI: Англиски, Германски, Француски, Руски, Италијански, Шпански, Португалски, Холандски, Шведски, Данска, Јапонски
 • НОВИ! За да ја поддржува увоз VCF контакти во Outlook или VCF да PST датотека
 • НОВИ! Способен за увоз DAT датотеки на TNEF формат да Outlook
 • НОВИ! За да ја поддржува увоз на датотеката на било кој формат да Microsoft Outlook. Сите датотеки може да бидат архивирани сега до еден или повеќе PST датотеки.
 • Уживајте user-friendly интерфејс
 • Save your time taking advantage of the program’;s high performance

Увоз на e-mail во Microsoft Outlook

E-mail клиент е обично се користи како складирање на суштински информации, вклучувајќи и е-mail пораки од пријатели, роднини, клиенти и бизнис партнери, важни фајлови и документи. Губење или нарезници тоа ќе биде барем крајно непријатни, that’;s why a user needs to be very careful and attentive when importing messages into Microsoft Outlook. But even that can’;t ensure the best result, за среќа, there is a program that can –; and it’;s Outlook Import Wizard.

Migrate to MS Outlook

Паметен алатка, the program is designed to увоз .EML и .MSG додадени фајлови во MS Outlook quickly and easily, therefore it gets very simple to leave an old e-mail client for Microsoft Outlook (Outlook Express, Vista Mail, Live Mail, Windows Mail, Incredimail, Thunderbird, The Bat!, Eudora, MailCopa, Eartlink Mailbox, Turnpike, PocoMail, Berkeley Mail, Mac-Mail (Apple Mail), Entourage итн.). Програмата може да имаат корист податоци за обновување на алатки корисници, as it allows to import messages recovered into MS Outlook, which can be quite tricky without Outlook Import Wizard. The reliable algorithm employed by the app makes data loss during import impossible. And what’;s more, the app takes care of the user’;s security: it doesn’;t interfere with antivirus scanning, што значи дека пораките може да бидат скенирани за вируси и системот останува заштитена. Outlook importing utility, imports eml и msg email files to Outlook with folders structure. Convert EML to PST format.

Pricing and Availability

Outlook Import Wizard runs under Windows 98, Me, NT 4.0, 2000, XP, Windows 2003, Vista, Windows 7, 8, 10 and compatible with Outlook 98, 2000, 2002, 2003, 2007 година, 2010, 2013 and 2016. Outlook Import Wizard can be registered using Индивидуална дозвола ; for home users and Претпријатие лиценца ; за бизнис корисници, extended Site license is also available. Further information on the product as well as its free evaluation copy is available from description и преземете pages. Free mbox to eml converter can be downloaded separately using this link: Слободни MBOX to EML Converter.

На регистрираната верзија може да има понова верзија број и вклучуваат дополнителни карактеристики и функционалност отколку што е предвидено во пробна верзија. Лиценцирани корисници имаат право на целосно функционална копија на софтверот и слободен живот надградби.

ЗАБЕЛЕШКА: На нерегистрирани пробна верзија вклучува регистрација купување потсетници. Нерегистрираните корисник ќе биде во можност да го конвертирате само ограничен број на датотеки. Конвертор е, Не се наменети за увоз на пораки да MS Outlook Express. Тоа е увоз на пораки во MS Outlook, па MS Outlook инсталација е потребно.

Outlook Import Wizard тестирани и се разгледуваат од страна на врвот Симнување сајтови.

Бројни софтвер веб-сајтови, компјутерски мрежи, списанија и typographers го пофали нашиот одличен софтвер и услуги. Outlook Import Wizard беше разгледан од страна на многу компјутерски списанија уредници, можете да најдете уредувачката коментарите на врвот симнување сајтови. We constantly receiving multiple feedbacks from software users and we are proud that our users highly appreciate the quality of our products and services.

Нашите Клиенти Се Изберат, Исто Така,:

Изгледите За Обновување WizardOutlook Извоз Wizard

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
 ; ; ; ; ;
Cancel

Create your own review

Average rating:  ;
 ;8 reviews
од Марк Јордан on Outlook Увоз На Волшебникот
Brilliant - worth every penny

This product is awesome – It has converted Windows Mail EML export files directly into Outlook 2016 seamlessly.

I had 10’s of thousands of stored emails in my inbox and 1000’s of sent emails on an ancient machine, They are all now on my new PC in a little over a couple of hours.

Great work

Migration was flawless.

Program converted thousands of emails from Windows Live to Outlook. Migration was flawless.

Не пропуштајте ништо.

Outlook Увоз на Волшебникот ми помогна во голема мера конвертирање од Thunderbird да Outlook mail формат. Не пропуштајте ништо, навистина, користат само за оваа единствена цел уште, ќе се сигурни дека го користите во иднина, ако тоа го покрива треба.

Работи совршено!

Вашата апликација лесно ми дозволи за увоз на илјадници пораки од други извори во outlook. Јас се потребни за да се создаде сеопфатен PST датотека од повеќе извори и вашето барање не е доволно совршено и без никаков напор... Ви благодариме!

од Даглас Treadway on Outlook Увоз На Волшебникот
Ви благодариме за добра програма.

Outlook Увоз на Волшебникот врши совршено кога ми требаше да увоз на датотеки од Thunderbird да Outlook. Сега, Јас треба да се исчисти мојот компјутер и да ги отстрани непотребни програми/материјали. Ви благодариме за добра програма.

Ќе има големо со BestBuy е Geek Тим, сите низ целата земја.

Стари на нови. Ми требаше мојот стар Windows Mail, префрли во текот на мојот нов лаптоп, Windows 8, и се претворени од Windows Mail на Outlook. Ова беше постигнато со вашиот стан. Ќе има големо со BestBuy е Geek Тим, сите низ целата земја.

од Бен О ' Донел on Outlook Увоз На Волшебникот
Софтверот работел добро и едноставен за употреба.

Јас требаше да ги преземе сите мои пораки од мојот Mac Пошта во Outlook на КОМПЈУТЕР. Софтверот работел добро и едноставен за употреба.

од Стивен Тејлор on Outlook Увоз На Волшебникот
Тоа функционираше беспрекорно!

Мојата причина за купување на вашиот софтвер е за увоз на мојот Mac OS X Пошта во Outlook на мојот нов КОМПЈУТЕР. Тоа функционираше беспрекорно!

 ;